BMW a Daimler spolu vytvoria novú spoločnosť pre urbánnu mobilitu

bmw

Daimler a BMW sa oficiálne dohodli, že do spoločného podniku investujú takmer miliardu eur.

Služby BMW a Daimler pod jednou strechou

Automobiloví výrobcovia BMW Group a Daimler AG oficiálne oznámili, že spoja ich mestské prepravné spoločnosti do jednej, kde budú mať obaja 50% podiel. So vznikom novej spoločnosti zároveň predstavili nový model, v rámci ktorého by malo vzniknúť päť samostatných kategórií pre mestskú prepravu: Reach Now, Charge Now, Park Now, Free Now a Share Now, ktoré boli vytvorené pre mestá a obce, snažiace sa o zefektívnenie a udržateľnosť svojej dopravy. Na trhu tak chcú vytvoriť nového globálneho hráča, ktorý poskytne služby pre udržateľnú urbánnu prepravu. Spoločne majú totiž už teraz 60 miliónov zákazníkov po celom svete. Vízia spoločného projektu spočíva vo vytvorení portfólia prepravnej služby s využitím vozového parku výhradne na elektrický pohon. Jednotlivé dopravné prostriedky sa budú nabíjať autonómne a budú prepojené s inými módmi prepravy, uviedol Harald Krüger, zástupca BMW.

bmw

bmw

BMW a budúcnosť elektromobility

Služba Reach Now poskytuje priamy prístup k širokej škále prepravných služieb prostredníctvom jednej multi-modálnej platformy. Mobilné aplikácie ponúknu viaceré možnosti prepravy z bodu A do bodu B. Zákazníci si môžu rezervovať rôzne možnosti prepravy, ako je zdieľaná jazda, jazda na vyžiadanie, či prenájom bicyklov. Charge Now je služba v rámci Digitálnych nabíjacích riešení a jej komplexná nabíjacia sieť je podľa BMW a Daimler kľúčovým prvkom mobility bez emisií. Služba by mala zákazníkom zjednodušiť vyhľadávanie nabíjacích staníc v domovskej krajine, ale aj v zahraničí. Prostredníctvom viac ako 100-tisíc nabíjacích staníc v 25 krajinách by mala zároveň pomáhať prevádzkovateľom vozových parkov realizovať svoje stratégie pre elektromobilitu.

bmw

bmw

Pohodlné parkovanie a zdieľaná jazda

Služba Park Now uľahčí parkovanie a ponúkne inovatívne parkovacie služby prostredníctvom rôznych možností, ako napríklad rezerváciu parkovacích miest či bezhotovostnej platby na verejných, ale aj súkromných parkoviskách. Okrem toho by mala pomáhať mestám a obciam zlepšiť plynulosť dopravy a kvalitu ovzdušia. Túto službu už v súčasnosti využíva viac než 30 miliónov zákazníkov vo viac než 1100 mestách. Služba Free Now ponúka rôzne možnosti prepravy ako sú taxíky, súkromní šoféri s prenajatými vozidlami, či elektrické kolobežky. Jednu z najrozsiahlejších služieb tohto druhu využíva v Európe a Južnej Amerike 21 miliónov zákazníkov a momentálne má viac než 250-tisíc zaregistrovaných vodičov. Služba Share Now je zameraná najmä na zdieľanú jazdu a umožňuje zákazníkom prenajímať a platiť za vozidlá pomocou smartfónu a to kedykoľvek a kdekoľvek. Vozový park by sa mal podľa BMW a Daimler čoskoro rozrásť o väčšiu škálu modelov. Služba zdieľanej jazdy totiž zvyšuje mieru využívania vozidiel a pomáha znižovať celkový počet automobilov na cestách v mestských oblastiach.

Zdroj:

www.press.bmwgroup.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail