Batéria do elektromobilov od Faraday Future má najvyššiu hustotu energie na svete

batéria

Batéria do elektromobilov vznikla v spolupráci s LG Chem a mala by byť v budúcnosti použitá v rôznych modeloch.

Batéria s najvyššou hustotou energie na svete

Spoločnosť Faraday Future, ktorá sa zameriava najmä na výrobu a rozvoj inteligentných elektromobilov, minulý týždeň vo svojom tlačovom vyhlásení uviedla, že sa jej v spolupráci s LG Chem podarilo vytvoriť batériu, resp. jej bunku, ktorá má najvyššiu hustotu energie na svete. Je určená pre automobilovú produkciu a mala by byť použitá v pripravovaných modeloch od Farady Future. Tá tento rok predstavila takisto svoj najnovší model FFZero1, ktorý by mal podľa výrobcu úplne zmeniť spôsob akým riadime autá. Ide o futuristický a športový elektromobil určený pre jedného pasažiera, ktorý má množstvo unikátnych detailov ako napr. opierku hlavy, ktorá je priamo prepojená so šoférovou helmou, jedinečný biely interiér či volant so zabudovaným smartfónom.

batéria

Batéria nielen pre Farady Future, ale aj iné značky

Faraday Future však vo svojom tlačovom prehlásení zatiaľ neuviedla žiadne technické detaily, ale batéria by mala byť kompatibilná s variabilnou architektonickou platformou, ktorú je vhodná do rôznych modelov a veľkostí elektromobilov vďaka použitiu metódy adaptabilných stavebných blokov. Faraday Future však zatiaľ neuviedla, kedy môžme očakávať nový model, ale partnerstvo s LG Chem sľubuje záruku kvality. Tá je totiž popredným a etablovaným výrobcom batérií a dodala batérie do dvoch dôležitých modelov, ktoré by mali byť predstavené ešte tento rok: Chevy Bolt a Renault Zoe.

Prekoná batéria od Faraday Future Teslu?

Momentálne stále ostáva lídrom na trhu Tesla, ktorej batéria, vyrobená v spolupráci so spoločnosťou Panasonic , má v súčasnosti najvyššiu hustotu energie a vyrába elektromobily so 60 kWh batériou a viac. Na twitteri sa nedávno objavila fotografia  zamaskovaného crossoverového vozidla od Faraday Future, ktoré by malo byť priamou konkurenciou modelu od Tesly X. Spoločnosť je údajne financovaná čínskou spoločnosťou LeEco a spolu plánujú vybudovať továreň na výrobu elektromobilov v Číne v hodnote 1,8 miliardy dolárov. V americkej Nevade však už teraz buduje svoju vlastnú výrobu v hodnote miliardy dolárov, ktorá by mala podporiť výrobu elektromobilov od rôznych iných značiek ako napríklad Aston Martin.

batéria

faradayplant

Zdroj:

http://www.ff.com/

https://twitter.com/

https://electrek.co

https://www.engadget.com

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail