Až 5 000 EUR na nový elektromobil? Už od novembra

Elektromobil lacnejší o 5 000 eur, hybrid o 3 000 eur. Takto vyzerá plán podpory elektromobility na Slovensku, ktorá naberá čoraz presnejšie kontúry. Ministerstvo hospodárstva SR a Združenie automobilového priemyslu 10. novembra zverejnili mechanizmus, akým sa prerozdelí celková suma 5 200 000 eur na podporu nákupu elektrických a hybridných vozidiel.

Hoci priama dotácia má len dočasný charakter, zástupcovia ministerstva aj subjekty podporujúce elektromobilitu ju vítajú ako významný krok k zvýšeniu elektrických áut na našich cestách. Najbližšie týždne a mesiace ukážu, aký efekt má spomínaná finančná podpora.

Detaily podpory

  • Dotácia 5 000 € pre elektrické vozidlá, 3 000 € pre hybridné vozidlá, tzv. plug-in hybrid,
  • Auto kúpite za plnú sumu, dotácia bude vyplatená spätne vo viacerých splátkach, aby sa zamedzilo špekuláciám,
  • Žiadosti o dotáciu je možné podávať od 11. novembra 2016 do konca roka 2017, resp. do vyčerpania zdrojov,
  • Príspevok je viazaný na autá zakúpené u slovenského importéra alebo predajcu. Elektrické vozidlá zo zahraničia na dotáciu nemajú nárok,
  • O príspevok stačí požiadať u predajcu, ktorý vašu žiadosť zaeviduje a vybaví potrebnú administratívu,
  • Na príspevok majú nárok fyzické osoby, právnické osoby, obce a ďalšie subjekty.

Elektromobil pre každého

Ak máte záujem o kúpu elektrického tátoša, mali by ste sa poponáhľať. Finančná podpora v sume viac ako 5 miliónov eur sa spúšťa od zajtra 11.novembra 2016 a potrvá do konca roku 2017. V prípade vyčerpania zdrojov však skončí skôr. Keďže opatrenie neobmedzuje počet elektrických alebo hybridných vozidiel, o príspevok môžete požiadať na kúpu jedného, dvoch či viacerých áut. Rovnako nie je stanovené žiadne obmedzenie týkajúce sa značky, primárne sa však podpora týka modelov M1 (osobné auto) a N1 (malé nákladné auto) zakúpených výlučne u slovenských predajcov.

 

Zdroj: kdenabijat.sk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail