Aby ušetrili, zvolili elektrické podlahové kúrenie + krb

Lukas P.

Manželia Kamenskí mali jasnú predstavu o spoločnom bývaní v rodinnom dome. Pre seba a svojho syna chceli vytvoriť útulný domov, v ktorom sa prepojí teplo domova s modernými prvkami. Po dôkladnom zvážení sa preto rozhodli pre kombináciu krb a elektrické podlahové kúrenie.

podlahové kúrenie

Prízemný rodinný dom s úžitkovou plochou 170 m2 postavili manželia pred šiestimi rokmi. V interiéri sa prelínajú moderné prvky s klasickými.

Do štýlu nášho domu sa nehodili radiátory. Hľadali sme preto alternatívne riešenia vykurovania. Na elektrickom podlahovom vykurovaní ma najviac oslovilo to, že každá izba má svoj termostat a teplotu možno regulovať v každej miestnosti samostatne,“ hovorí spokojný majiteľ domu.

Systém elektrického podlahového vykurovania preto inštalovali v celom dome. A to nielen v obývacej miestnosti spojenej s kuchyňou, kde je položená dlažba, ale aj v miestnostiach s plávajúcou podlahou. 

Zelená elektrina zo Slovenska

Najľahší spôsob, ako mať zelenší domov. Zistiť viac o Zelenej elektrine

Elektrické podlahové vykurovanie znamenalo aj nízke vstupné náklady

Systém elektrického podlahového vykurovania je obľúbený pre vysoký tepelný komfort za prijateľnú cenu. Netreba investovať do kotla, technickej miestnosti alebo plynovej prípojky. Takisto odpadáva aj každoročná povinná prehliadka kotla.

Bol som prekvapený cenou systému elektrického podlahového vykurovania. Plynový kotol by stál približne rovnako. Navyše, nemáme žiadne dodatočné náklady, ako napríklad na pravidelnú prehliadku kotla a podobne,“ dodáva pán Kamenský.

podlahove-kurenie-5 podlahové kúrenie

 

Nízke náklady na vykurovanie dosahujú majitelia, aj napriek tomu, že dom z pórobetónových tvárnic nie je zateplený. Sčasti sa na tom podieľa aj fakt, že dodávateľ elektriny upravil vďaka inštalácii elektrického podlahového vykurovania tarifu spotreby elektriny.

Naše mesačné náklady na elektrinu sú v prepočte približne 90 eur mesačne, vrátane všetkých elektrických spotrebičov, dvoch elektrických bojlerov, osvetlenia a elektrického podlahového vykurovania,“ spokojne prezrádza domáci pán.

podlahové kúrenie podlahové kúrenie

Jednoduchá a rýchla realizácia

Všetky montážne práce na podlahovom vykurovaní prebehli za jeden deň. Elektrické podlahové vykurovanie vyžaduje v prvom rade dostatočnú technickú prípravu, ktorá zahŕňa technický návrh – výpočet tepelných strát objektu a následne návrh veľkosti vykurovacích výkonov do jednotlivých miestností. Klient si podľa svojich predstáv a po vzájomnej dohode s realizačnou spoločnosťou vyberie vhodný typ, počet a miesto osadenia termostatov.

Bezdrôtový systém regulácie

Manželia Kamenskí regulujú teplotu pomocou bezdrôtového systému, ktorý efektívne riadi vykurovanie bez toho, aby na to museli myslieť. Dômyselné spojenie časovača s termostatom a inteligentným programom prináša maximálny komfort riadenia z jedného centrálneho miesta v dome. Vďaka jednoduchému systému bezdotykového ovládania môžu majitelia regulovať teplotu v každej miestnosti samostatne, bez nutnosti inštalácie ďalších termostatov.

Zdroj: devi.sk

 

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...