5 vecí, ktoré treba robiť v zime, aby ste boli v lete pripravení

Prečítajte si zoznam vecí, ktoré je ideálne zrealizovať počas zimy.

Vybavte si letnú dovolenku

Dlhé zimné večery sú ideálnym časom na plánovanie letnej dovolenky. Veď aké príjemné je, aspoň na chvíľku sa presunúť z chladného večera niekam k moru či na tropický ostrov. Cestovné kancelárie majú celoročne v ponuke množstvo zaujímavých last a first minute dovoleniek. Stačí si z nich iba vybrať… Tí, ktorí si letnú dovolenku radšej plánujú vo vlastnej réžii, majú dostatok času na výber destinácie, nájdenie dobrého ubytovania a ešte si môžu v pokoji naplánovať nezabudnuteľný program.

Urobte si poriadok vo veciach

Šatník, náradie, detské hračky, knihy, … Toto všetko čaká na pretriedenie. Za rok totiž v domácnosti stihneme nahromadiť množstvo nepotrebných vecí. Nemusíte ich všetky vyhadzovať, skúste sa opýtať vašich známych, či sa im daná vec nebude hodiť, pozvite kamarátky, aby si vybrali, čo sa im páči z vášho šatníka, hračky môžete darovať do nemocnice alebo do detského domova, knihy napríklad do domova seniorov. Zapojte do zimného upratovania aj vášho partnera s deťmi a určite zažijete kopec zábavy. :)

Objednajte si klimatizáciu

Možno si práve niekto poklepkal po čele, ale všetci odborníci sa zhodujú, že klimatizáciu je najlepšie kúpiť práve mimo letnej sezóny. Vtedy majú všetci montéri dostatok času na to, aby k vám prišli krátko po objednaní klimatizácie. Počas sezóny sa vám môže stať, že na montáž klimatizácie si počkáte aj niekoľko týždňov. „Každý zákazník teraz od nás získa zľavu až 100 € na všetky klimatizácie z našej ponuky. Ak sa zákazník rozhodne darovať klimatizáciu svojim blízkym, dostane od nás darčekový poukaz. Ku každej klimatizácii zákazník od nás navyše získa balík ZEON Smart Domov v hodnote 200 € a ďalšie skvelé výhody, o ktorých sa viac dozviete na www.zse.sk/klima,“ hovorí Lukáš Lalík, vedúci produktového manažmentu v ZSE.   

Cvičenie a zdravá životospráva

Pokiaľ chcete v lete vyzerať dobre a byť so sebou spokojní, začať treba už v zime. V zimnom období sme navyše viac náchylní na rôzne choroby, a preto je dôležité hýbať sa, dopriať si dostatok relaxu a pestrý jedálniček. Zájdite si na plaváreň, na bowling, veľa zábavy zažijete pri rôznych halových športoch, ako je bedminton, volejbal, futsal alebo florbal. Ak vám takéto športy nevyhovujú, doprajte si oddych vo wellnese, choďte na masáž alebo na jogu.

Servis bicyklov

Koľkokrát sa vám stalo, že ste po zime chceli prevetrať bicykel, ale zistili ste, že nejazdí tak, ako by mal? Využite zimné obdobie práve na to, aby ste dali do poriadku kolesá, pedále, brzdy či prehadzovačku alebo vymenili nepohodlné sedadlo. Čas investovaný do údržby vášho bicykla sa vám počas leta vráti na zážitkoch, ktoré na vašom tátošovi zažijete. :)

Zdieľajte:   Facebooktwittermail