5 spôsobov ako znova využiť starý android smartfón

smartfón

Máte doma starý android smartfón, ktorý už nevyužívate a rozmýšľali ste nad tým čo s ním?

Aj keď sa to nezdá, smartfóny sú na aj našom trhu už dlhých 10 rokov. Zrejme každý z nás má doma v zásuvke aspoň jeden starý model, ktorý už nepoužívame. Napadlo Vás však niekedy, že aj keď je telefón starý, dá sa stále využiť na nové účely? Veľa ľudí napadne starý telefón jednoducho predať, ale my Vám prinášame pár praktických tipov ako starší smartfón znova využiť.

Ako náhradný telefón

Pravda je taká, že telefóny sa kradnú, strácajú či kazia. Keď sa ocitnete v situácii bez svojho smarftfónu, je dobré mať po ruke zálohu. V súčasnosti je už väčšina dát uložená virtuálne cez cloudové úložiská, do ktorých sa dá prihlásiť pomocou konta na sociálnych sieťach. V prípade, že máte stále svoju SIM kartu, stačí je do starého telefónu jednoducho vložiť a všetky služby máte k dispozicíí.

Ako originálna kamera

Či už nakrúcate svadbu, narodeninovú oslavu či synov futbalový zápas, vždy je dobré mať zábery z rôznych uhlov. Mnoho nezávislých filmov či videí je už v súčasnosti nakrútených pomocou mobilných telefónov. Aj Vy tak môžete originálne zábery a keďže aj staršie android smartfóny majú slušné rozlíšenie, stačí vyčistiť telefón, aby mal dostatok pamäti a môžete začať nakrúcať.

Ako detský monitor

Počuli ste už o aplikácii Dormi? Za nízky poplatok premení Váš starý smartfón na praktický detský monitor. Využijete svoj starý telefón a zároveň ušetríte pri kúpe nových zariadení pre Vaše bábätko.

smartfón

Ako video zvonček

V kombinácii s webovou kamerou či smart zvončekom môže starý smartfón slúžiť ako celodenný video monitor vchodových dverí, ktorý môže byť stále k dispozícii v ktorejkoľvek miestnosti vo Vašom dome alebo byte.

smartfón

Ako rádiobudík

Starý android smartfón, ktorý už nepoužívate, môžete nechať ležať na Vašom nočnom stolíku. Aplikácia TuneIn Radio ho premení na rádiobudík (keďže má funkciu alarm aj sleep timer) a aplikácia Voice Snooze Alarm ho doslova zmení na budík, ktorý je možné ovládať hlasovými príkazmi.

V tomto článku sme Vám priniesli pár tipov na využitie starého smartfónu, ale existuje samozrejme mnoho ďalších. Podeľte sa s nami v komentároch či a ako využívate Vaše staré zariadenie aj Vy.

Zdroj:

https://www.cnet.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail