5 spôsobov ako znova využiť starý android smartfón

Lukas P.

Máte doma starý android smartfón, ktorý už nevyužívate a rozmýšľali ste nad tým čo s ním?

smartfón

Aj keď sa to nezdá, smartfóny sú na aj našom trhu už dlhých 10 rokov. Zrejme každý z nás má doma v zásuvke aspoň jeden starý model, ktorý už nepoužívame. Napadlo Vás však niekedy, že aj keď je telefón starý, dá sa stále využiť na nové účely? Veľa ľudí napadne starý telefón jednoducho predať, ale my Vám prinášame pár praktických tipov ako starší smartfón znova využiť.

Ako náhradný telefón

Pravda je taká, že telefóny sa kradnú, strácajú či kazia. Keď sa ocitnete v situácii bez svojho smarftfónu, je dobré mať po ruke zálohu. V súčasnosti je už väčšina dát uložená virtuálne cez cloudové úložiská, do ktorých sa dá prihlásiť pomocou konta na sociálnych sieťach. V prípade, že máte stále svoju SIM kartu, stačí je do starého telefónu jednoducho vložiť a všetky služby máte k dispozicíí.

Ako originálna kamera

Či už nakrúcate svadbu, narodeninovú oslavu či synov futbalový zápas, vždy je dobré mať zábery z rôznych uhlov. Mnoho nezávislých filmov či videí je už v súčasnosti nakrútených pomocou mobilných telefónov. Aj Vy tak môžete originálne zábery a keďže aj staršie android smartfóny majú slušné rozlíšenie, stačí vyčistiť telefón, aby mal dostatok pamäti a môžete začať nakrúcať.

Ako detský monitor

Počuli ste už o aplikácii Dormi? Za nízky poplatok premení Váš starý smartfón na praktický detský monitor. Využijete svoj starý telefón a zároveň ušetríte pri kúpe nových zariadení pre Vaše bábätko.
smartfón

Ako video zvonček

V kombinácii s webovou kamerou či smart zvončekom môže starý smartfón slúžiť ako celodenný video monitor vchodových dverí, ktorý môže byť stále k dispozícii v ktorejkoľvek miestnosti vo Vašom dome alebo byte.
smartfón

Ako rádiobudík

Starý android smartfón, ktorý už nepoužívate, môžete nechať ležať na Vašom nočnom stolíku. Aplikácia TuneIn Radio ho premení na rádiobudík (keďže má funkciu alarm aj sleep timer) a aplikácia Voice Snooze Alarm ho doslova zmení na budík, ktorý je možné ovládať hlasovými príkazmi.
V tomto článku sme Vám priniesli pár tipov na využitie starého smartfónu, ale existuje samozrejme mnoho ďalších. Podeľte sa s nami v komentároch či a ako využívate Vaše staré zariadenie aj Vy.
Zdroj:
https://www.cnet.com

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...