3 mobilné aplikácie pre optimálnu spotrebu energie

Poskytovatelia služieb, či už mobilní operátori, internetoví provideri, banky alebo energetické firmy pochopili, že mobilné aplikácie predstavujú účinnú marketingovú udičku na zákazníkov. Z tohto trendu profitujú aj zákazníci. Pri energiách je dôležité mať prehľad a veci pod kontrolou. Pozreli sme sa, čo pre užívateľov androidov ponúka obchod google play.

Pre sledovanie spotreby a stavov meračov môžem z vlastnej skúsenosti odporučiť aplikáciu Energy Usage. Žiaľ je v anglickom jazyku, ale postačia vám základy. Aplikácia vám umožní sledovať vývoj vašej spotreby elektriny či plynu, ukladať si stavy na meračoch a urobí vám prehľadné štatistické grafy.

mobilne aplikacie 1

Zo slovenských aplikácií sa mi podarilo nájsť na google play len ZSE ale zato hneď dve aplikácie:

Výber správnej sadzby

Aplikácia vám umožní optimalizovať vaše platby za elektrickú energiu. Zároveň poskytne prehľad o tom, za čo platíte, teda presnejšie, akú časť ceny predstavuje cena elektriny samotnej a akú časť predstavuje platba za jej distribúciu čiže dodanie. Po výpočte je možné ihneď z aplikácie prejsť na zmenu sadzby kontaktovaním dodávateľa priamo z mobilu. Pred použitím je potrebné si zistiť vašu ročnú spotrebu a sadzbu, ktorú využívate v súčasnosti, ak už nejakú využívate.

mobilne aplikacie 2

Kalkulačka úspory plynu

Táto aplikácia vám umožní výpočet zľavy, ktorú poskytuje na plyn ZSE oproti dominantnému dodávateľovi. Vašu ročnú spotrebu si treba opäť vopred pripraviť, ale ak by ste ju nemali práve po ruke, aplikácia vám urobí odhad podľa toho, či bývate v dome alebo v byte. Veľmi praktické je aj to, že výsledok vám potom aplikácia odošle aj na zadaný e-mail, takže sa k výsledku môžete v pohodlí domova kedykoľvek vrátiť.

mobilne aplikacie 3

Odvetvie užitočných aplikácií sa u nás iba rozbieha. V budúcnosti sa dá predpokladať, že vďaka jednej mobilnej aplikácii si bude možné urobiť optimalizáciu odberov energií ako celku a využívať tie zdroje a ponuky, ktoré sú na danom trhu najvýhodnejšie.

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail