Všetky kategórie

Menej odpadu

Baleárske ostrovy chcú mať opäť čisté pláže, od roku 2020 zakážu plasty

Baleárske ostrovy chcú už od roku 2020 zakázať plasty vo forme jednorazových plastových výrobkov, zákon by sa mohol stať najrozsiahlejšou legislatívou proti jednorazovým obalom v...

Aké výhody poskytujú bio rozložiteľné obaly?

Svet aj moria sú v súčasnosti zamorené plastovým odpadom, 100% ekologické a rozložiteľné obaly sú vhodnou alternatívou na to, aby plastového odpadu viac nepribúdalo.

Európska únia chce zakázať plastové produkty na jedno použitie

Európska únia koncom mája oznámila, že chce zakázať plastové produkty na jedno použitie, ako sú napríklad slamky, tyčinky do uší či plastové obaly a príbory.

Základom novej kancelárskej budovy sú princípy cirkulárnej ekonomiky

Holandské štúdio DoepelStrijkers pri dizajne budovy použilo princípy cirkulárnej ekonomiky a rôzne inovatívne a udržateľné koncepty.

Sedem grafov, ktoré vysvetľujú aký veľký problém skutočne predstavuje plastový odpad

Organizácia Spojených národov varuje, že plastový odpad, ktorý každoročne končí v oceánoch, spôsobuje nenapraviteľné škody pre podmorský život.

Plastové fľaše a ich využitie: budova na Taiwane postavená z tohto materiálu odolá požiarom aj zemetraseniam

Existuje veľa spôsobov ako využiť použité plastové fľaše a typ architektúry, ktorá ich využíva, úspešne dokazuje ako ich premeniť ekologický problém na príležitosť.

PlasticRoad: ekologická cesta vyrobená z recyklovaného plastu

PlasticRoad je oproti konvenčným cestám ľahšia, odolnejšia a dlhodobo udržateľná alternatíva vyrobená z plastového odpadu.

Aplikácia vám pomôže zbaviť sa ekologicky takmer každého odpadu, od elektroniky až po stavebný odpad

Niektoré druhy odpadu – najmä staré elektrospotrebiče – predstavujú vážnu hrozbu pre životné prostredie. Kam s odpadom vám poradí nová mobilná aplikácia, ktorá vám pomôže...

„Vyhladovaná“ baktéria by mohla zdvojnásobiť energiu získanú z odpadovej vody

Podľa najnovšieho prieskumu by mohla byť odpadová voda zdroj energie, k jej extrakcii by mala slúžiť tzv. hladná baktéria, ktorá zdvojnásobí efektivitu.

Recyklácia odpadu vo Švédsku (+ video)

Recyklácia odpadu je vo Švédsku jednou z priorít, menej než 1% všetkého odpadu skončí na skládkach a asi 50% sa využije na produkciu elektrickej energie.

Ekologická fľaša z morských rias ako zelená alternatíva k plastovým fľašiam

Ekologická fľaša, ktorú navrhol islandský dizajnér, sa sama pozvoľne rozloží a šetrí tým životné prostredie.

Skutočná recyklácia: sú tu baktérie požierajúce plast

Celosvetovo vyrábame viac ako 300 miliónov ton plastov ročne pre rôzne použitie, od obalov až po odevy. Ich odolnosť je skvelá, plastový výrobok niečo vydrží, ale...