Všetky kategórie

Elektromobilita

Prvé elektrické hasičské auto na svete pochádza z Rakúska

Rakúsky výrobca nákladných vozov Rosenbauer v Európe a v USA testuje prvé elektrické hasičské auto, ktoré prvýkrát predstavil v roku 2016.

Otvorili sme prvý Ultrarýchly nabíjací HUB v Bratislave

Bude v nákupno-zábavnom centre Aupark a jeho súčasťou je aj ultrarýchla nabíjacia stanica s výkonom 350 kW, ktorá výrazne skracuje čas na nabíjanie elektromobilov. Len 15-minútové...

Hyundai predstavil nákladné vozidlo HDC-6 Neptune, poháňané vodíkom

Koncepčné nákladné vozidlo HDC-6 Neptune by malo Hyundai pomôcť podrobnejšie skúmať možnosti na americkom komerčnom trhu s úžitkovými vozidlami.

Toyota predstavila miniatúrny dvojmiestny elektromobil, ideálny do veľkomiest

Nový elektromobil má na dĺžku iba 2490 mm a podľa spoločnosti Toyota je určený najmä neskúseným a starším šoférom vo veľkých mestách.

Tesla odhalila, kde sa bude nachádzať jej ďalšia európska fabrika

Elon Musk počas verejnej debaty s riaditeľom spoločnosti Volkswagen Herbertom Diessom oznámil, že Tesla vybuduje novú európsku „Gigafactory“ v nemeckom Berlíne.

Mazda predstavila svoj prvý elektrický model MX-30

Mazda na tokijskom autosalóne odhalila svoj prvý elektromobil MX-30 s originálnymi dverami, ktoré výrobca nazval Freestyle.

Elektrický bicykel Shelby s retro dizajnom odkazuje na legendárny automobil

Americká spoločnosť Vintage Electric navrhla nový elektrický bicykel s unikátnym vintage dizajnom v spolupráci s vnukom slávneho automobilového pretekára Carrola Shelbyho.

Amazon zdvojnásobuje počet svojich elektrických dodávok

Spoločnosť Amazon si objednala ďalších 100-tisíc elektrických dodávok, ktoré pribudnú k vozovým parkom v Európe a v Severnej Amerike.

Elektrický moped Karmic OSLO zaujme futuristickým dizajnom

Spoločnosť Karmic predstavila nový elektrický moped Oslo, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako zo sci-fi filmu, jeho cena však možno prekvapí.

Táto elektrická motorka sa od iných líši originálnym dizajnom z dreva

Elektrická motorka od francúzskej spoločnosti Newron má odvážny dizajn, ktorého najvýraznejším prvkom je telo z dreva.

V Dánsku začal svoju prevádzku najväčší elektrický trajekt na svete

Nový elektrický trajekt, vyvinutý v rámci projektu E.U. Horizon 2020 je prvým plavidlom takéhoto druhu, ktoré má dostatočnú kapacitu na bežnú prevádzku, ale aj núdzové situácie.

Volkswagen vo Frankfurte predstavil nový elektromobil ID.3

Nemecký výrobca automobilov predstavil v rámci autosalónu vo Frankfurte prvý elektromobil určený „pre masy“ s názvom ID.3. Jeho cena by nemala presiahnuť 30-tisíc eur.