Šetrite si zdravie: parná rúra do každej domácností

parná rúra

 Parná rúra u nás zatiaľ nepatrí medzi štandardné vybavenie kuchyne.  Je však veľmi praktická a potraviny v nej pripravené si uchovávajú všetko dobré, o čo zvyčajne pri varení vo vode alebo pečení prichádzajú.

Ovocie a zelenina tvoria  obľúbenú súčasť sezónneho jedálnička. Vychutnávať si ich môžete čerstvé aj tepelne upravené. Ideálnym spôsobom je úprava v pare, pri ktorej  sa v pokrmoch zachováva nielen chuť, ale aj všetky vitamíny a živiny.

Varenie v pare má množstvo výhod

Potraviny si vďaka nemu zachovávajú svoju chuť a šťavnatosť, nenarúša sa ich štruktúra a straty vitamínov a minerálov sú minimálne. Tento spôsob tepelnej úpravy pokrmov je  vhodný tak pre ľudí, ktorí sa radi zdravo a chutne stravujú, ako aj pre malé deti.

Parná rúra aj do menších domácnotí

Voľne stojaca parná rúra Miele DG 6010 sa stane neoceniteľným pomocníkom všetkých, ktorí chcú variť zdravo, chutne a s minimom času.  Jej vnútorný objem 24 litrov je dostatočne veľký na to, aby ste v ňom  naraz pripravili aj trojchodové menu. Pri príprave jedla pritom nedochádza k prenosu vôní a chutí a potraviny zachovávajú svoj vzhľad, chuť a živiny.

Výrobník pary je spolu so zásobníkom na vodu umiestnený  mimo ohrevného priestoru. Zásoba vody postačí až na 90 minútovú prípravu. Prístroj má dotykové ovládanie, ktorým je možné regulovať teplotu a dĺžku prípravy. Po uplynutí zvoleného času sa automaticky vypne.

parná rúra

Na rozdiel od klasických parných hrncov je údržba  a čistenie parnej rúry jednoduché

V nerezovom ohrevnom priestore sa nevytvárajú usadeniny vodného kameňa, steny stačí len poutierať. Ak je potrebné odvápnenie, prístroj vás sám upozorní.

Parné rúry Miele DG 6010 sú zdravou alternatívou mikrovlnných rúr a vďaka kompaktnému prevedeniu sa hodia aj do menších kuchýň. Dodávajú sa spolu s príslušenstvom – dvomi nerezovými perforovanými miskami, záchytnou miskou, kuchárskou knihou a odvápňovacími tabletami.

Vedeli ste že:

  • Brokolica z parnej rúry má o 50% viac vitamínu C ako varená?
  • Paprika z parnej rúry má rovnaké množstvo minerálnych látok ako surová paprika a naopak varením stráca až 45% výživných látok?
  • Šetrné varenie v pare uchováva typickú štruktúru a chuť rýb?

Ak rozmýšľate na darčekom pre kohokoľvek, kto sa rád zvŕta v kuchyni, parná rúraje je to pravé orechové.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Odsávač pár – čerstvý vietor v kuchyni

odsávač párOdsávač pár je šikovný domáci pomocník, niekedy však robí problém pri izajnovom riešení kuchyne. Už dávno neplatí, že pri navrhovaní kuchyne sa musíte obmedzovať rozmermi a možnosťami inštalácie odsávača pár. Nové vysoko výkonné modely nelimitujú vaše predstavy o dizajne a počas prevádzky automaticky prispôsobujú výkon aktuálnej intenzite varenia. Tri rôzne riešenia splnia predstavy aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail