Samsung predstavil skladací smartfón Galaxy Fold

skladací smartfón

Prvý skladací smartfón na svete, Samsung Galaxy Fold, si budú môcť kúpiť prví zákazníci v USA koncom apríla.

Prvý skladací smartfón

Spoločnosť Samsung minulý týždeň okrem očakávanej série smartfónov Galaxy S10 predstavil aj úplnú novinku: Galaxy Fold. Ide o prvý skladací smartfón na svete, ktorý je určený pre masový trh. Dlho očakávaný telefón má na svojej vonkajšej strane 4,6-palcovú obrazovku s pomerom strán 21:9, ktorú po otvorení nahradí 7,3-palcový Infinity Flex displej s rozlíšením 1 536 x 2 152 pixelov a pomerom strán 4,2:3. Smartfón by sa mal dať podľa výrobcu zložiť až 200-tisíc krát. Mal by teda vydržať až 100 zložení za deň po dobu piatich rokov. Jeho predaj by sa mal spustiť v USA 26. apríla a pre európskych zákazníkov by mal byť v cene 2-tisíc eur dostupný už od 3. mája.

skladací smartfón

Skladací smartfón podporuje multitasking

Skladací smartfón Samsung Galaxy Fold má v sebe až dve zabudované batérie. Kvôli tomu, aby sa dal telefón skladať, sú batérie oddelené a poskytnú kombinovanú kapacitu 4 380 mAh. Zariadenie operuje v móde pre telefón alebo tablet. Systém Android podporuje až 3 aplikácie naraz, čo umožňuje majiteľovi napríklad sledovať videá na Youtube, komunikovať cez WhatsApp a kontrolovať emaily súčasne na jednej obrazovke. Funkcionalita aplikácií pri prepínaní módov je pritom zachovaná. Galaxy Fold obsahuje vďaka svojej konštrukcii až 3 samostatné zostavy fotoaparátov pre oba módy. Na vonkajšej strane je 10-megapixelový selfie fotoaparát, na zadnej časti je umiestnený trojitý fotoaparát a v prednej časti sa nachádza duálny fotoaparát pozostávajúci z 10-megapixelového širokouhlého selfie fotoaparátu a 8-megapixelového hĺbkového objektívu.

 

skladací smartfón

skladací smartfón

Začiatok roka v znamení skladacích zariadení

Už dva dni po predstavení Galaxy Fold predstavil svoj prvý skladací smartfón aj čínsky Huawei. Huawei Mate X je po Royole FlexPai a Samsung Galaxy Fold v poradí tretí predstavený skladací smartfón na svete. V porovnaní so Samsung Galaxy Fold má o niečo väčší, 8-palcový displej, na ktorom môžu súčasne pracovať dve aplikácie. Čínsky konkurent má rovnakú internú pamäť 512 GB ako Galaxy Fold, ale jeho cena je o približne 600 amerických dolárov vyššia. I keď sa by mohlo zdať, že vývoj smartfónov v posledných rokoch stagnoval a výrobcovia prinášali pomerne podobné modely a funkcie, vyzerá to tak, že sa tento rok môžeme tešiť na prvú generáciu skladacích inteligentných zariadení, ktoré v sebe kombinujú smartfón, tablet a štedré prenosné úložisko.

Zdroj:

https://www.engadget.com

https://www.theverge.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail