Novinka: prenosná nabíjačka na mobil s vodíkovou batériou

nabíjačka na mobil

Nabíjačka na mobil od švédskej start-up firmy MyFC sa snaží zameniť lítium-iónové batérie za vodíkové palivové články. MyFC o svojej nabíjačke Jaq tvrdí, že je najmenšia a najvýkonnejšia  nabíjačka na palivové články na svete. Umožní vám udržať váš mobil nabitý bez toho, aby ste sa museli dotknúť zásuvky.

Namiesto klasického postupu, kedy človek zapojí nabíjačku do steny a nabíja, majitelia nabíjačky Jaq vytvoria chemickú reakciu v uzavretom obale podobnom karte, ktorý obsahujúce vodu a soľ. Kartu potom vložíte do obalu nabíjačky a jej 10 vodíkových palivových článkov premieňa výslednú energiu na 1 800 mAh. To je takmer plné nabitie pre iPhone 6S alebo Samsung Galaxy S6 a prenáša sa do telefónu cez USB.

Nabíjačka na mobil aj na dlhé cesty mimo civilizácie

Výrobcovia odporúčajú nosiť so sebou 10 alebo 20 Jaq nabíjacích kariet, napr. v batohu keď plánujete byť dlhšie na cestách. Vzhľadom k tomu, že nabíjačka nepotrebuje dobíjať samú seba, mohli by ste teoreticky mať smartphone nabitý aj počas najodľahlejších výletov či dovoleniek. Pre rozvojové krajiny, kde elektrické rozvodné siete fungujú pomerne nespoľahlivo môže byť Jaq jednoduchý spôsob, ako udržať mobil nabitý.

Pretože nabíjačka potrebuje dopĺňanie vodíkových kariet, spoločnosť sa snaží zaviesť obchodný model, ktorý sa používa pri toneroch do tlačiarní, teda že vám bude karty pravidelne dodávať. MyFC plánuje, že nabíjačka na mobil bude zadarmo a cez vášho mobilného operátora vám budú poskytovať predplatné služby pre karty. Tie budú platené cez vašu faktúru za mobilné služby operátora. MyFC tiež plánuje predávať svoje karty aj cez svoje internetové stránky a to taktiež formou predplatného. Spoločnosť zatiaľ nezverejnila cenník, ale odhaduje, že bude účtovať okolo 5 $ za mesačnú priebežnú dodávku kariet.

Jaq je momentálne dostupná len vo Švédsku, ale MyFC plánuje spustenie predaja v nadchádzajúcich mesiacoch v Dubaji a v USA a Číne neskôr v tomto roku.

nabíjačka na mobil

Podľa vyjadrenia marketingového manažéra spoločnosti My Ernviho, cieľom snaženia MyFC je energeticky úplne čistý proces nabíjania. Firma tvrdí, že momentálne sú ich energetické karty pre Jaq asi v polovici tejto cesty, ale očakávajú, že 100 percentnú recyklovateľnosť do budúceho roka.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako nabíjačka na mobil Jaq funguje, alebo sa zaregistrovať na stránke výrobcu, navštívte ich web. Nezaručujú vám zatiaľ dodanie nabíjačky, ale môžete byť medzi prvými, keď to bude aktuálne.

 

Zdroj: http://www.myfcpower.com/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail