Inovatívne funkcie nových rúr, ktoré vám umožnia dokonale upiecť hus alebo kačku.

rúra

Pripraviť hostinu vo vlastnej kuchyni sa síce môže zdať náročné, nie je to však nemožné. Prinášame vám tipy a triky, ako pripraviť kačacie a husacie hody v domácom prostredí a zorganizovať si tak príjemnú oslavu.

Husacie a kačacie hody majú na Slovensku viac ako storočnú tradíciu. Začínajú na jeseň s príchodom chladnejších dní a vrcholia na svätého Martina, čo potvrdzuje aj príslovie „Na svätého Martina, plače husia rodina“. Aj keď nejde práve o najzdravšiu gastronomickú lahôdku, len ťažko sa jej dá odolať. V minulosti mala husacina a kačacina dodať organizmu energiu a silu pred zimou, dnes sa nám spája najmä s obdobím  vinobraní a jarmokov.

Výber mäsa

Namiesto rýchlochovu dajte prednosť domácemu chovateľovi. Rozdiel je citeľný a mäso kvalitnejšie a chutnejšie. Hus či kačka by mala rásť postupne od jari, čo pri rýchlochove vo veľkých farmách nebýva zaručené.

Príprava začína deň vopred

Mäso je potrebné nasoliť 12 hodín vopred, aby sa soľ dostala cez vrstvu kože a tuku až do vnútra. Zároveň ho môžete jemne okoreniť mletým čiernym korením a potom nechať odležať v chladničke.

Spracovanie mäsa

Hydinu jemne narežte tak, aby ste porušili len kožu, nie mäso. Kačku či hus vložte do pekáča chrbtom hore, podlejte pol litrom horúcej vody a prikryte. Samotné mäso pustí množstvo šťavy a voda sa postupne odparí.

Teplota

Hydinu pečieme dve a pol hodiny pri prednastavenej teplote 150 °C. Počas tejto doby sa roztápa tuk a mäso pomaly mäkne. Pre lepšiu kontrolu teploty pokrmu môžete použiť bezkáblový teplomer , ktorý je vždy pripravený vo dverách rúry. V záverečnej fáze pekáč odkryte a nechajte zapekať ďalších 30 minút pri teplote 200 °C. Aby ste dosiahli príjemne prepečenie a chrumkavý povrch, prepnite na funkciu Crisp , ktorá redukuje vlhkosť vnútorného prostredia.

Fáza zapekania

Pri zapekaní je potrebné mäso častejšie kontrolovať, aby nedošlo k prihoreniu. Veľkou pomocou je nová funkcia rúr od Miele s názvom FoodView . Umožní pokrm kontrolovať bez toho, aby ste museli otvárať dvierka, s čím je spojený únik veľkého množstva tepla. Kamera premieta obraz z rúry priamo do mobilnej aplikácie v minútových intervaloch, vďaka čomu máte jedlo stále pod kontrolou.

Udržiavanie teploty

Keď je mäso hotové, je do zlatista prepečené a má chrumkavú kožu. Po skončení programu sa dvierka rúry vďaka funkcii TasteControl automaticky pootvoria a vypustia horúci vzduch, aby pokrm zbytočne nevysušoval. V prípade, že je jedlo hotové skôr, ako prišli hostia, môžete nastaviť udržiavanie servírovacej teploty a nechať ho odpočívať v rúre.

Čistenie bez námahy

Nebudeme tvrdiť, že po príprave pečenej husi či kačky sa rúra bude lesknúť čistotou. Miele však prináša riešenie aj na tento problém a nenechá vás trápiť sa s odstraňovaním zapečenej mastnoty. S funkciou pyrolitického samočinného čistenia sa rúra vyhreje na 400 °C, čo spôsobí, že sa zostatky jedla rozpadnú na popol. Bezo zvyšku sa tak uvoľnia z povrchu a náročnosť čistenia je potom podstatne nižšia.

Tip na záver:

Ak si na pečenie napriek všetkému netrúfate, rúra Miele má pre vás ešte jednu pomôcku. Elektronicky riadené programy vám umožnia pohodlne automaticky pripraviť množstvo rôznych jedál. Nemusíte pri nich voliť ani teplotu, ani dobu trvania. Programy pre jednotlivé pokrmy sa dajú nastaviť individuálne. Pri využití dodatočnej kombinovateľnej mikrovlnnej funkcie budú navyše hotové ešte skôr.

Viac na www.miele.sk.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail