Nová rada Trådfri od Ikey ponúka inteligentné osvetlenie za prijateľné ceny

inteligentné osvetlenie

Ikea vstupuje na trh so Smart home produktmi a inteligentné osvetlenie v kolekcii Trådfri začala vo Veľkej Británii predávať v apríli.

Svetelné riešenie pre Smart home

Známa švédska spoločnosť Ikea sa rozhodla integrovať inteligentnú funkcionalitu do svojej novej série Trådfri. Ide o inteligentné osvetlenie a rada výrobkov pozostáva zo žiaroviek, LED panelov a dvierok ku skrinkám, ktoré sa dajú ovládať pomocou mobilnej aplikácie. Osobitne sa dajú zakúpiť senzory, ktoré umožňujú automatické zapínanie a vypínanie svetiel akonáhle niekto vstúpi či opustí miestnosť. K dispozícii je takisto nástroj na stmievanie a Ikea ponúka na výber rôzne možnosti, ale iba v rámci rôznych odtieňov a teplôt bielej farby. Trådfri je v poradí druhým riešením pre Ikea Smart home. V roku 2015 spoločnosť predstavila svoje produkty pre bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov a umožnila tak svojím zákazníkom využiť tzv. Internet vecí na vzdialené ovládanie a automatizáciu prístrojov v domácnosti.

inteligentné osvetlenie

inteligentné osvetlenie


Ovládajte svoju domácnosť cez smartfón už aj na Slovensku vďaka ZSE


Inteligentné osvetlenie Trådfri

V rámci sady Trådfri ponúka Ikea rôzne inteligentné osvetlenie. Základná stmievajúca sada stojí 15 libier (asi 17,90 eur) a pozostáva z jednej žiarovky a ovládača v troch rôznych farbách. Ten umožní stlmiť svetlo na rôzne úrovne medzi jemným a silným teplým bielym svetlom pomocou jednoduchého otočenia. Sada s pohybovým senzorom sa dá zaobstarať za 25 libier (asi 30 eur) a Ikea uviedla, že by mal tento produkt poskytnúť pocit bezpečia so svetlom, ktoré reaguje okamžite. Svetlá sa automaticky zapnú keď niekto vstúpi do miestnosti a ostanú zapnuté 1, 5 alebo 10 minút. Za 69 libier (asi 83 eur) je k dispozícii Gateway sada, ktorá obsahuje dve biele žiarovky, ovládač a zariadenie, ktoré inteligentné osvetlenie pripojí k lokálnemu routru. Svetlá sa dajú ovládať a nastavovať pomocou mobilnej aplikácie, dostupnej pre iOS a Android.

inteligentné osvetlenie

inteligentné osvetlenie

Inteligentné osvetlenie do skriniek a kuchynských riešení

Zvyšok kolekcie Trådfri tvoria dvierka a svetelné panely Surte, Floalt and Jormlien, ktoré sa pohybujú v cenách od 55 do 100 libier (asi 66 -120 eur). Sú navrhnuté tak, aby sa zmestili do skriniek Bestå a kuchýň Metod a mali by poskytnúť personalizované osvetlenie v najdôležitejších miestnostiach a najmä tam, kde nie je dostatok prirodzeného svetla. Ika začala predávať inteligentné osvetlenie Trådfri začiatkom apríla vo Veľkej Británii, ale dá sa očakávať, že bude čoskoro dostupné aj vo zvyšku Európy.

Zdroj:

http://www.ikea.com

https://www.dezeen.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail