CES 2019 sa skončil, ktoré produkty zaujali najviac?

CES 2019

Počas minulého týždňa sa na CES 2019 predstavilo mnoho inovatívnych produktov a nápadov a v tomto článku sa dozviete o tých najzaujímavejších.

CES 2019 dominovali giganti

Minulý týždeň sa v americkom Las Vegas uskutočnil najväčší veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2019. 4400 vystavovateľov tu predstavilo množstvo robotov, najnovšie elektromobily, či televíziu väčšiu ako bežný byt. Tomuto ročníku dominovali najmä gigantické spoločnosti ako Google alebo Amazon. Tým sa prispôsobujú aj mnohí ďalší výrobcovia, ktorých produkty sa zameriavajú najmä na kompatibilitu s platformami týchto veľkých spoločností na úkor vlastných inovatívnych riešení a charakteristík výrobkov. Zároveň sa ukázalo, že podobná revolúcia v oblasti spotrebnej elektroniky, akú v minulej dekáde priniesli smartfóny, sa zrejme tak skoro nezopakuje. Technologické spoločnosti sa totiž prestávajú zameriavať na zariadenia do našich vreciek a kabeliek a namiesto toho preniesli svoju pozornosť na zariadenia okolo nás, ako napríklad riešenia pre Smart home či Internet vecí.

CES 2019

Elektromobilita a autonómna jazda na CES 2019

Jedným z veľkej skupiny vystavovateľov na CES 2019 sú tradične automobiloví výrobcovia. Takmer každý z nich v Las Vegas predstavil futuristické koncepčné elektromobily. Jednoznačným trendom tohto roka bola autonómna jazda a automobilky sa zamerali na ukážky toho, ako bude vyzerať jazda v aute bez šoféra a akú pridanú hodnotu takéto vozidlá poskytnú. Pozornosť sa aj preto okrem riadenia vozidla preniesla na možnosti zábavy pre pasažierov. Zaujímavým príkladom, ako takáto budúcnosť možno bude vyzerať, bola ukážka virtuálnej reality od dcérskej spoločnosti Audi s názvom Holoride. Tá v spolupráci s Disney ukázala využitie virtuálnej reality na prevenciu nevoľnosti z jazdy autom. Audi na CES premenilo obyčajný sedan na akési súkromné kino, ktoré sa otriasa a vibruje na základe akčných scén, ktoré práve pasažier sleduje. Dopravné zápchy sa tak možno v budúcnosti stanú časom na zábavu.

CES 2019

CES 2019

Prekvapenie od Siemens

Na CES 2019 sa zúčastnil aj jeden z najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky, spoločnosť Siemens. Keďže sa zameriava najmä na výrobu tradičnejších produktov ako sú televízie, práčky, spotrebiče či smartfóny, najväčším prekvapením sa stalo oznámenie vytvorenia novej divízie, zameranej na robotiku. Zároveň predviedol tri nové roboty, ktoré v Južnej Kórei vyvíjali šesť rokov. Spoločnosť uviedla, že na trh sa dostanú najskôr budúci rok. Siemens však dodal, že robotika pre nich stelesňuje nový smer a to najmä vo forme produktov, zameraných na wellness a zdravie.  Príkladom je robot Bot Care, ktorý ľuďom pomáha sledovať a pripomínať, aby brali potrebné lieky. Okrem toho monitoruje ich životné funkcie a automaticky ich posiela doktorom.

CES 2019

Nielen spotrebná elektronika

Okrem elektromobilov a produktov spotrebnej elektroniky sa na CES 2019 predstavili aj inovatívne riešenia ako recept od spoločnosti Impossible Foods. Tá laboratórne vyvíja rastlinné „mäso“, určené na prípravu rôznych pokrmov. Do boja proti následkom klimatických zmien sa zapojila aj spoločnosť Procter & Gamble, ktorá na veľtrhu predstavila líniu mydiel a čistiacich prostriedkoch, ktoré neobsahujú vodu a nevyžadujú plastové obaly. Spoločnosť Zero Mass na CES ukázala hydro-panely, ktoré by mali pomáhať pri humanitárnom úsilí. Panely fungujú podobne ako odvlhčovač. Zachytávajú vodnú paru a premieňajú ju na pitnú vodu, takže sú nádejou pre budúcnosť s nekonečnou zásobou čistej a pitnej vody bez nutnosti budovaniu infraštruktúry.

CES 2019

Zdroj:

https://www.ces.tech/

https://qz.com

https://techcrunch.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail