Zariadenie Viaroom Home pre Smart home využíva umelú inteligenciu, ktorá sa naučí predvídať aktivity

smart home

Viaroom Home je technológia pre Smart home, ktorá sa dokáže postupne učiť a predvídať aktivity v domácnosti.

Automatizovaný Smart home

V súčasnosti už aj na našom trhu existuje viacero riešení pre inteligentnú domácnosť. Smart Home bol aj jednou z hlavných tém na tohtoročnej výstave spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas. V rámci tejto kategórie sa na veľtrhu prezentovala aj francúzska start-upová spoločnosť Viaroom. Predstavila svoju technológie pre inteligentnú domácnosť s názvom Viaroom Home. V čom sa toto riešenie odlišuje od podobných systémov pre Smart Home? Viaroom Home využíva umelú inteligenciu a má schopnosť postupne sa naučiť aktivity v domácnosti a následne ich predvídať.

smart home

Zariadenie pre Smart home pripravené už za päť minút

Viaroom home vyzerá podobne ako niektoré routre a dokáže vykonať rôzne akcie v rámci IoT (Internetu vecí). To zahŕňa napríklad zamykanie dverí či zapínanie a vypínanie svetiel. Inštalácia je pritom veľmi jednoduchá a trvá asi 5 minút. Po inštalácii nasleduje 48 hodinová skúšobná doba, počas ktorej sa táto technológia pre Smart Home učí a analyzuje čo sa deje v domácnosti. Potom vytvorí mapu jednotlivých miestností so systémami inteligentnej domácnosti ako sú svetlá, kúrenie a rôzne spotrebiče. Následne sa systém naučí Vaše návyky v každej z týchto miestností. Zakaždým, keď manuálne vypnete svetlo, sa to umelá inteligencia naučí a začne predvídať kedy zvyknete toto svetlo zapínať, aby mohla túto činnosť zautomatizovať. Výrobca uvádza, že Viaroom Home dokonca dokáže rozoznať jednorazové udalosti či dovolenky. Dokáže vďaka tomu napríklad predvídať, kedy sa začne sezóna vianočných svetiel a aktivovať ich.

Bezpečný Smart home

Spoločnosť Viaroom na svojej stránke ponúka zoznam značiek a kompatibilných IoT zariadení, ktoré pravidelne aktualizuje. Zoznam zahŕňa v súčasnosti populárne produkty od značky Phillips či digitálnych asistentov od Googlu a Amazonu. Toto zariadenie pre Smart home obsahuje modul firewall, ktorý kóduje dáta, prebiehajúce medzi domácnosťou a cloudovým servisom spoločnosti. Citlivé dáta sú tak bezpečne uskladnené a chránené vo fyzickom zariadení. Viaroom home prekvapí svojou priaznivou cenou. Výrobca ho momentálne ponúka za 118 amerických dolárov (asi 95 eur) bez akýchkoľvek ďalších poplatkov za služby. Dá sa objednať už teraz a s expedíciou plánuje Viaroom začať začiatkom februára.

Zdroj:

http://viaroom.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail