Umývačka budúcnosti redukuje množstvo použitej vody na 6 litrov

umyvacka riadu

Nemecký výrobca domácich spotrebičov Miele prináša jedinečnú slobodu v umývaní riadu, a to vďaka funkcii AutoDos s integrovaným dávkovačom čistiaceho prostriedku PowerDisk. Unikátny systém automaticky dávkuje práškový čistiaci prostriedok špeciálne vyvinutý na tento účel priamo do umývačky riadu.

Tú môžete ovládať prostredníctvom aplikácie a naprogramovať aj na diaľku cez mobil či tablet. Zostáva už len naložiť a vyložiť riad a z času na čas vymeniť PowerDisk – o všetko ostatné sa postará samotná umývačka. Umývačka riadu G 7000 je prvou zo série nových zabudovateľných spotrebičov generácie 7000 od Miele, ktoré značka uvádza na trh v tomto roku.

Kompletne prepracovaný obeh vody pomáha znižovať využívanie prírodných zdrojov. Množstvo použitej vody redukuje na 6 litrov a zvyšuje tak energetickú účinnosť umývačky na A+++ mínus 10 %.

Umývačka G 7000 je tiež vybavená osvedčenými funkciami ako QuickPowerWash (čistiaci program s hodnotením A, trvaním procesu 58 min.), vnútorným LED osvetlením Brilliant Light a bezdotykovým otváraním dverí po poklepaní (Knock2open).

umyvacka riaduAutomatický dávkovač čistiaceho prostriedku PowerDisk stačí jednoducho vložiť do vnútornej strany dverí umývačky. Po spustení programu začne disk automaticky rotovať, pričom zároveň dávkuje potrebné množstvo práškového čistiaceho prostriedku v závislosti od nastaveného programu. Pri programe Automatic sa napríklad o dávkovanie postarajú monitorovacie senzory, ktoré identifikujú stupeň znečistenia. Vďaka tomu sa spotrebuje viac prostriedku na ťažko znečistený riad a až o štvrtinu menej na ľahko znečistený riad. PowerDisk vystačí na cca 20 umývacích cyklov, čo zodpovedá priemernému mesačnému používaniu jednej domácnosti.

PowerDisk čistí účinne, a zároveň jemne

Testovanie nezávislého inštitútu potvrdilo, že umývací prostriedok PowerDisk významne prispieva k dosiahnutiu vynikajúcich výsledkov umývania riadu. Vyvinutý bol špeciálne pre potreby umývačky G 7000 s funkciou AutoDos a garantuje silné, a zároveň jemné čistenie. Práškový granulát, ktorý sa rýchlo rozpúšťa, obsahuje enzýmy pre perfektné umývanie dokonca aj pri nízkych teplotách, aktívny kyslík pre dôkladnú čistotu a sviežosť a ochranné faktory pre strieborné a sklenené povrchy. Jeho súčasťou je aj soľ a prostriedok na leštenie. Umývačka G 7000 je tiež vybavená dvojkomorovými priehradkami na vloženie bežných tabliet alebo prášku do umývačky.

Aplikácia pre pohodlné ovládanie

Umývačka G 7000 sa dá pripojiť k WiFi a ovládať prostredníctvom aplikácie v mobilnom koncovom zariadení. Funkcia AutoDos prináša riešenie aj pre zaneprázdnených ľudí. Ľahšie manažovať domácnosť im pomôže nastavenie pravidelného spúšťania umývania. V praxi to znamená, že sa umývačka zapne sama napríklad každý druhý deň o 9:00. Presný čas, frekvenciu opakovania a rozdielne programy pre rozdielne dni je možné nastaviť podľa vlastných preferencií. Inteligentný systém však zruší plánované umývanie v prípade, že ste dvere od posledného umývania ešte neotvorili a riad vo vnútri je čistý.

M Touch aj pre plne integrované modely

Pokiaľ ide o priame ovládanie umývačky G 7000, Miele má ďalšie prvenstvo – plne farebný displej, ktorý sa ovláda podobne ako smartfón. Vynikajúci zákaznícky zážitok zaručuje jednoduchá manipulácia pomocou symbolov a textu a tiež intuitívne rozhranie, ktoré reaguje na poklepanie, ťah a posúvanie – to nájdete len u spotrebičov značky Miele.

Komfort pri nakladaní riadu do umývačky zvyšujú nové flexibilné prvky, ktoré v nej vytvárajú priestor tam, kde predtým nebol. V hornom koši sa sklopné hrebeňové držiaky postarajú o to, aby sa misky mohli ukladať s optimálnym odstupom a v ideálnej polohe. Držiaky na poháre FlexCare v dolnom koši sú vhodné na poháre s dlhou stopkou. Silikónové prvky zabezpečia dokonalú ochranu napríklad jemných šálok na kávu.

Charakteristickým prvkom umývačiek Miele je zásuvka 3D MultiFlex. Jej pravú bočnú časť je možné znížiť tak, že v priestore doposiaľ využívanom iba na príbor nájdu svoje miesto aj malé kusy riadu. Ľavá bočná časť sa dá posunúť, vďaka čomu je možné poháre s dlhou stopkou umiestniť aj do horného koša.

 

Viac na www.miele.sk.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail