Technické múzeum vo Viedni – zážitok na daždivý víkend

Múzeum je skutočne ohromujúce a ponúka nevšedný zážitok pre dospelých i deti. Veľkú časť exponátov si môžete dokonca prakticky vyskúšať. Prechádzka časom od začiatkov svetovej industrializácie až po dnešok.

My sme technické múzeum vo Viedni navštívili v zložení dvaja otcovia a tri deti od 4 – 9 rokov. Po piatich hodinách sme ešte stále nevedeli deti dostať z múzea a ani nám sa veľmi nechcelo. Našťastie už zatvárali. Nakoľko je výstava naozaj rozsiahla, nebudem sa pokúšať opísať, čo všetko je tam možné vidieť. Uvediem len niekoľko vybraných čerešničiek. Okrem, vlakov, lietadiel, aut,  unikátnych motorov poháňajúcich výrobné zariadenia zo začiatku 20. storočia, dobovej techniky pre domácnosť a pod. si môžete pozrieť a vyskúšať aj to, ako fungujú rôzne druhy elektrární od starých na pevné palivo alebo vodu, až po moderné solárne a veterné. A keď hovorím, že vyskúšať, tak naozaj vyskúšať. Vystavené modely totiž naozaj fungujú a vyrábajú energiu.

Niektoré exponáty vám vyrazia dych svojou impozantnosťou:

 

Iné vám zasa pripomenú detstvo:

Ak vás zaujíma, ako vyzerali práčky, sporáky, žiarovky, elektromery a všetky tie vymoženosti, ktoré si dnes doma užívame, ešte pár rokmi alebo aj trochu skôr, budete sa mať na čo dívať:

 

Bližšie informácie o otváracích hodinách a vstupnom nájdete tu: http://www.technischesmuseum.at/besucherinformation/lang/sk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail