Svetové novinky z veľtrhu IFA 2019

Na septembrovom medzinárodnom veľtrhu IFA v Berlíne vystavovali poprední výrobcovia domácich spotrebičov a veľtrh predstavil niekoľko svetových technologických inovácií.

Značka Miele tohto roku ukázala prvý tyčový akumulátorový vysávač Triflex, ktorý ponúka väčšiu flexibilitu a výkon, ako aj práčky i sušičky s ešte rýchlejšími programami a miernejším dopadom na životné prostredie.

Flexibilný tyčový aku vysávač Triflex HX1

Prvý tyčový akumulátorový vysávač z dielne Miele sa funkciami plnohodnotne vyrovnáva podlahovým vysávačom. Ako bonus prináša jednoduchšie ovládanie, maximálnu prispôsobivosť a silný výkon. Konateľ a spolumajiteľ spoločnosti Miele, p. Markus Miele uviedol: „Sme presvedčení, že momentálne máme najuniverzálnejší dobíjateľný tyčový vysávač dostupný na trhu.“ Základ vysávača tvorí PowerUnit, ktorá pozostáva z motora, dobíjateľnej batérie a zásobníka na prach. Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov ho môžete pripevniť do rôznych častí tyče, a tým prekonfigurovať. Napríklad ak PowerUnit umiestnite tesne pod rukoväť, bez problémov sa dostanete pod nábytok. Po odstránení hubice ho zasa môžete použiť na vysávanie stropu. Keď PowerUnit umiestnite na tyči blízko podlahy, posunie sa ťažisko a poskytne perfektnú rovnováhu pri vysávaní veľkých plôch bez únavy. V tejto konfigurácii môže TriFlex tiež stáť vzpriamene – nepodporovaný – čo je praktické pri krátkych prestávkach počas vysávania. Samostatná PowerUnit je ideálna na odstraňovanie omrviniek zo stola alebo na čistenie automobilu.

Vysávač vydrží pracovať 60 minút a za tento čas dokáže vyčistiť plochu až 125 m2. Použitie externej batérie  čas vysávania zdvojnásobuje, čo v praxi znamená, že dokáže pracovať až 120 minút. Batériu vysávača je možné dobíjať na nástennej konzole, ktorá slúži tiež ako stojan na skladovanie, alebo externe prostredníctvom kábla. V prípade potreby sa dá batéria oddeliť a dobíjať oddelene od spotrebiča alebo nástennej konzoly.

Triflex ponúka prvotriedny sací výkon na kobercoch aj tvrdých podlahách. Využíva technológiu Vortex zaužívanú aj pri ostatných modeloch bezvreckových vysávačov Miele. O dôkladné čistenie sa stará 28 centimetrová podlahová hubica Multifloor XXL s elektricky poháňanou kefou. Automaticky rozpozná typ podlahy a podľa toho upraví výkon. Na modeloch HX1 Cat & Dog a HX1 Pro je elektrická kefa vybavená aj LED osvetlením (BrilliantLight), ktoré pomáha nájsť škvrny prachu v najtmavších rohoch.

Trojfázový filtračný systém TriFlex zabezpečuje hygienickú likvidáciu prachu. Hrubé nečistoty sa zhromažďujú v prachovom boxe, zatiaľ čo jemnejšie častice sú zachytávané filtrom na jemný prach. Počas vyprázdňovania sa mechanizmus Twist2open postará o to, aby sa obsah prachovej skrinky bez námahy vysunul. Integrovaný filter Hygiene Lifetime, ktorý čistí vypúšťaný vzduch, sa počas celého životného cyklu produktu nemusí vymieňať ani udržiavať. Filtre HEPA Lifetime pri modeloch TriFlex Cat & Dog a filter Pro dokonca odfiltrujú najjemnejšie alergény.

Vysávače Triflex HX1 budú dostupné v troch modeloch a piatich farbách v prvej polovici roku 2020.

Rýchlejšie a ekologickejšie práčky a sušičky

Zatiaľ čo pri sušičkách bielizne je možné pridať zabudnuté oblečenie takmer kedykoľvek, pri práčkach bola doteraz táto možnosť obmedzená. Po novom bude možné do práčok Miele pridať textílie takmer do skončenia programu, dokonca i počas záverečných cyklov plákania a odstreďovania (AddLoad). Do prevádzky potom práčku uvediete opätovným stlačením „Start“. Funkcia bude dostupná pri všetkých nových modeloch práčok Miele, čím podstatne zvýši užívateľský komfort a zjednoduší pranie. Vďaka pripojeniu na WiFi môžete v aplikácii aj  na diaľku skontrolovať, či sa ešte dá priložiť bielizeň a v prípade potreby práčku zastaviť. Potom máte 10 minút na vykonanie akcie, kým sa program automaticky obnoví. Táto funkcia je jedinečnou novinkou dostupnou len pri produktoch Miele.

Výrazným míľnikom je zvýšená rýchlosť programu QuickPowerWash, ktorá precízne vyperie bielizeň už za 49 minút. Umožňuje to exkluzívny proces prania Miele Spin & Spray, ktorý bielizeň prakticky sprchuje a vďaka striedavému odstreďovaniu pomáha rýchlejšie rozptýliť prací prostriedok. Ešte viac pohodlia do každodenného života vnáša nová funkcia Wash2Dry – zabezpečuje, že práčka a sušička spolu komunikujú priamo prostredníctvom WiFi. Sušička vďaka tomu získava informácie o prebiehajúcom pracom cykle a automaticky vyberie príslušný program sušenia ihneď po zapnutí.

Sušičky sú vybavené chladivom, ktoré je šetrné k prírode a skracuje cyklus sušenia až o 20 minút. Napríklad 8 kilogramov bielizne  vysušia iba za 2 hodiny a 35 minút (v programe Bavlna), pričom stále dosahujú najvyššiu energetickú účinnosti A +++. Nové chladivo R290 neobsahuje žiadne fluórované uhľovodíky, ktoré spôsobujú rozpad ozónovej vrstvy. Z pohľadu na životné prostredie je preto neškodné. Chladivo bude súčasťou všetkých nových sušičiek a postupne sa zavedie aj do predchádzajúcich modelov.

Miele naďalej modernizuje aj vzhľad prístrojov na starostlivosť o bielizeň a predstavuje ich v nových farbách. V predaji budú okrem doterajších farebných prevedení aj vo verzii s farebnými prednými dvierkami. Dizajnová rada je dostupná napríklad s kontrastným pruhom na vnútornom leme dvier vo farbe obsidián čiernej alebo klasickejších prevedeniach – lotosovo bielej, chrómovej či grafitovo šedej. 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail