Premeňte svoj domov na malú kaviareň a inšpirujte sa našimi tipmi!

kávovar

Ak by sme ku každému ročnému obdobiu mali priradiť typický nápoj, k zime by patrili horúce kávové špeciality a čaje. Pripraviť až 25 rôznych nápojov dokáže najnovší vstavaný kávovar CVA 7845 od Miele, vďaka čomu si vyslúžil pozíciu ideálneho spoločníka na chladné mesiace v teple domova.

Okrem svojej všestrannosti vyniká mimoriadnou tichosťou a hygienou prevádzky. Automatické čistiace a odvápňovacie procesy udržiavajú váš kávovar neustále v pohotovosti. Objavte s Miele čaro najnovších technológií vo svete prípravy kávy a nechajte pohladiť svoje zmysly výnimočnou arómou.

Kávovar prináša niekoľko inovácií, ktoré spríjemňujú drobné starosti

Funkcia CupSensor prispôsobí trysku výške šálky, čo zabráni rozstreknutiu nápoja mimo nej. Pôžitok z kávy je o to väčší, že sa nemusíte hneď po jej príprave trápiť myšlienkou na údržbu. Postará sa o to automatický odvápňovací systém AutoDescale, ktorý sa spúšťa v noci. Rozvody s mliekom a odmastenie naparovacej jednotky má pod kontrolou ďalšia automatická funkcia AutoClean.
Kávovar svojich majiteľov rozmaznáva širokou ponukou horúcich nápojov. Zabudované má v sebe až tri zásobníky na rozdielne typy kávových zŕn, vďaka čomu si vyberiete taký druh kávy, na aký máte práve chuť, či už je to Arabika, Robusta alebo ich kombinácia. Silné espresso si môžete pripraviť z inej kávovej zmesi ako našľahané cappuccino alebo lahodné flat white. Prístroj umožňuje vytvoriť až 10 užívateľských profilov, v ktorých sa dajú nastaviť presné parametre na prípravu nápoja – od množstva použitej kávy, hrubosti mletia, dĺžky extrakcie až po pridanie mlieka a jeho konzistenciu.

Inšpirujte sa našimi tipmi:

Flat White

U nás nie je veľmi známa, v zahraničí sa však flat white stáva fenoménom. Tvorí ju dvojitá dávka kávy a mliečna mikropena so zamatovou konzistenciou. Vďaka tomu nie je ani príliš mliečna, ani príliš vodnatá. Mlieko s kávou sa v nápoji dokonale prepojí a vytvorí hustú krémovú konzistenciu. Zásluhy za objavenie flat white si pripisuje Nový Zéland aj Austrália. Isté však je, že od protinožcov sa úspešne šíri do sveta od 80. rokov minulého storočia a na jeho lahodnú chuť a silu nedajú dopustiť milióny kávičkárov. Miele CVA 7845 sa hravo postará o ideálny pomer kávy a lahodnú štruktúru našľahanej peny.

káva flat white

Viedenská káva

Špecialitu typickú pre stredoeurópsky región si naopak u protinožcov zrejme nevychutnáte. Legenda hovorí, že vznikla v 17. storočí po tom, ako Turci zabudli vrecia s kávou vo Viedni. Miestni páni si jej výraznú horkú chuť zjemnili našľahaným mliekom, ktoré neskôr nahradila tradične pripravovaná šľahačka. V kávovaroch Miele ju pripravíte z kávy americano podávanej vo vyššom pohári, ktorú stačí doplniť šľahačkou. Dochutiť sa dá napríklad čokoládovým sirupom alebo kvapkou vaječného likéru.

Viedenská káva

Espresso macchiato

Espresso macchiato sa zrodilo v „Mekke“ kávovej kultúry – Taliansku. Jeho názov je odvodený od slova škvrnitý (macchiato), čo naznačuje vzhľad kávy. Tvorí ho tradičné espresso doplnené až po okraj šálky malým množstvom hustej mliečnej peny, vďaka čomu vyzerá ako miniatúra cappuccina. S kávovarom Miele CVA 7845 si ho môžete dopriať, kedykoľvek naň dostanete chuť.

Espresso macchiato


Viac na www.miele.sk.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail