Pranie: ako dosiahnuť maximálny efekt pri praní rôznych typov oblečenia

pranie

Domáce práce idú v letných mesiacoch bokom a namiesto nich dávame viac priestoru voľnočasovým aktivitám. Festivaly, stanovačky, tábory, dovolenky pri mori, túry na horách či výlety na bicykli – to je len malý zlomok činností, ktoré nás ťahajú von. Domov sa vraciame nielen s hŕbou spomienok, ale aj špinavej bielizne, ktorá musí byť čo najrýchlejšie pripravená na nové dobrodružstvá. Oblečenie znečistíme rýchlejšie, perieme častejšie a neraz je potrebné vysporiadať sa s hlboko „zažratými“ nečistotami. Prinášame niekoľko tipov, ako zvládnuť pranie počas leta.

Každá mama si vie predstaviť, ako vyzerá domácnosť po príchode dieťaťa z letného tábora či návrate z rodinnej dovolenky. Dostať všetko do normálu a vyprať plné kufre bielizne ako od armády je poriadna fuška. Práčka perie jeden program za druhým, bielizeň niet kam vešať a nepripadá do úvahy, aby nečistoty neboli odstránené na prvý pokus.

Základom pre pranie je vybrať účinný prací prostriedok, zvoliť vhodné dávkovanie a nastavenie teploty

Pracie prostriedky od značky Miele sa vyznačujú prvotriednou kvalitou a jedinečným zložením. Rýchlo sa rozpúšťajú aj pri nižších teplotách a aktivujú čistiacu látku priamo v mieste znečistenia. Ich koncentrácia je silnejšia, preto stačí použiť menšiu dávku a vďaka tomu vám prací prostriedok vydrží dlhšie.

Športové oblečenie

Nie je žiadnou novinkou, že športové oblečenie treba prať špeciálnym a na to určeným pracím prostriedkom. V ponuke Miele sa nachádzajú tekuté pracie prostriedky Šport a Outdoor vyvinuté na dôkladné a jemné čistenie takýchto odevov. Vďaka unikátnemu zloženiu si zachovávajú všetky dôležité vlastnosti – funkčnosť, priedušnosť, vodoodolnosť a žiarivé farby. Keďže sa neodporúča používať aviváž, špeciálne pracie prostriedky zároveň neutralizujú pachy.

Žiarivo biela

Hlavne biele oblečenie dostáva v lete zabrať a odstrániť z neho stopy po pote je hotový zázrak. Aby neskončilo po lete v koši, vyskúšajte práškový prací prostriedok UltraWhite od Miele, ktorý si s týmto problémom hravo poradí vďaka účinnej formule s aktívnym kyslíkom. Škvrny odstráni dokonca aj pri nízkych teplotách.

pranie pranie

Čierna už nebude sivou

Keď kupujeme čierne oblečenie, nechceme, aby sa z neho časom stalo sivé. Tekutý prací prostriedok UltraDark je bojovníkom proti zašednutiu odevov. Poskytuje trvalú ochranu farieb, zachováva ich intenzitu, a zároveň šetrne čistí. Balenie s obsahom 1,5 litra pritom vystačí až na neuveriteľných 60 pracích cyklov.

Obnova bavlnených textílií

Máte pocit, že oblečenie časté pranie opotrebovalo a stráca svoje čaro? Kapsuly CottonRepair majú špeciálnu receptúru, ktorá viditeľne obnovuje bavlnené textílie, odstraňuje z nich žmolky a zachováva farby, vďaka čomu pôsobí bielizeň ako nová. Kapsuly sa odporúčajú používať jeden až dvakrát za rok, pričom výsledky sú viditeľné už po prvom praní.

Bytový textil

Aj bytový textil a uteráky si v lete vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Napríklad posteľná bielizeň sa odporúča vymieňať častejšie ako počas roka, ideálne každý týždeň. Pridať k nej môžete aj osušky, ktoré by mali smerovať do prania po každom pobyte pri vode. Balík 10 kapsúl Caps Home od Miele prináša špeciálnu starostlivosť pre jemné materiály, textil s perovou a páperovou výplňou aj kapsuly proti extrémne odolným škvrnám.

Viac na www.miele.sk.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail