Ohrievač vody Heatworks dokáže ušetriť 40% nákladov na energiu a 10% spotreby vody

ohrievač vody

Ohrievač vody Heatworks je podľa výrobcu najviac energeticky efektívny, spoľahlivý a univerzálny ohrievač na trhu.

Klasický ohrievač vody a vysoká spotreba

Klasické ohrievače vody môžu byť pomalé a spôsobovať tým nadmernú a zbytočnú spotrebu vody, ktorú treba nechať odtiecť, kým sú schopné vodu ohriať. Je to tým, že väčšina z nich ohrieva studenú vodu v bubne, kde vykurovacie telesá prenášajú energiu do vody a tým zvyšujú jej teplotu. Toto však vyžaduje pomerne dlhý čas a okrem toho sú takéto riešenia aj nespoľahlivé, keďže použité vykurovacie telesá musia byť  ozaj horúce a často sa kazia kvôli neustálemu ohrievaniu. Takéto ohrievanie vody môže spôsobiť zbytočne vysokú spotrebu vody, ktorá sa môže vyšplhať až na desiatky litrov.

Elektronický ohrievač vody, ktorý nepotrebuje žiadne výhrevné telesá ani údržbu

Americká spoločnosť ISI Technology však už v roku 2014 predstavila svoj ohrievač vody Heatworks Model1, ktorý funguje na inom princípe. Vďaka patentovanej technológii využíva výhodu elektrického odporu obsiahnutého vo vode takže jediná vec čo sa ohrieva, je voda samotná. Výsledkom je okamžite a bezpečne zohriata voda v sprche či vodovodnom kohútiku. Nie sú potrebné žiadne vykurovacie telesá ani žiadne kovové časti. Model1 je univerzálny ohrievač, ktorý má mnohostranné využitie a je skutočne zelenou alternatívou ohrevu vody. Je možné nainštalovať ho na už existujúci ohrevný systém a ušetriť tak čas, peniaze a spotrebu vody alebo použiť tento ohrevný systém ako hlavný ohrievač vody priamo v celej v domácnosti pri stavbe nových domov a ušetriť tým náklady na materiál. Nie je potrebná žiadna údržba a na rozdiel od klasických modelov ohrievačov vody, ktoré majú záruku okolo 5 rokov, poskytuje ISI Technology 12 ročnú záruku.

Nový model a inteligentné ovládanie

V apríli tohto roku vydal americký kongres nový štandard v oblasti efektivity ohrevu vody a na základe tohto už nie je možné v U.S.A. zakúpiť štandardný 80 galónový (302 l) ohrievač vody. Domácnosti si môžu zakúpiť maximálne 50 galónový (189 l) ohrievač. ISI Technology na túto zmenu zareagovala tým, že predstavila nový model- ohrievač vody Heatworks Model1x. Ten je navrhnutý na to, aby sa pripojil k novo štandardizovanej 50 galónovej nádrži a podľa výrobcu by mal vyprodukovať až o 50- 100% viac teplej vody v závislosti od teploty okolitého prostredia. Oba modely sú napojené na Nest systém, čo je inteligentné ovládanie rôznych produktov v domácnosti prostredníctvom smartfónu. Cena momentálne nie je známa, keďže oba modely sú vypredané, ale mala by sa pohybovať okolo 300 eur. ISI Technology v budúcnosti plánuje rozšíriť distribúciu a výrobu o menšie, lacnejšie, ľahšie a spoľahlivejšie ohrevné systémy. Takisto sa hľadá nové možnosti uplatnenia tejto technológie aj do iných domácich spotrebičov ako sú práčky alebo umývačky riadu.

ohrievač vody

Zdroje:

http://myheatworks.com/

Podobné články:

Ako vybrať ohrievač teplej vody

Ako ušetriť energiu v práčovni a pri ohrievaní vody

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail