Nový produkt od SolarCity: solárna strecha

solárna strecha

Elon Musk na nedávnej konferencii oznámil, že jeho energetická spoločnosť SolarCity má novú stratégiu a ich solárna strecha, ktorú čoskoro predstavia, by mala byť protikladom solárnych modulov na streche.

Solárna strecha ako protiklad ku solárnym panelom

Po tom ako Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla nedávno oznámil, že Tesla a SolarCity by sa mali čoskoro zlúčiť, predstavil prostredníctvom telefonickej konferencie ku druhému finančnému kvartálu novú stratégiu SolarCity. Chce sa zamerať najmä na priemysel v oblasti výroby striech a Musk zároveň oznámil, že sa chystá vyrábať nový a prevratný produkt: solárnu strechu. Solárna strecha by mala byť protikladom súčasných solárnych systémov na strechách a doplnil, že solárna strecha „nie je nejaká vec na streche, ale strecha samotná.

solárna strecha

Solárna strecha pre majiteľov dožívajúcich striech

SolarCity zaznamenala v druhom kvartáli tohto roka  finančnú stratu v hodnote takmer 50 miliónov eur. Lyndon Rive, technický riaditeľ SolarCity (a zároveň Muskov bratranec) na spomínanej konferencii uviedol, že od nového produktu, ktorým je solárna strecha, očakáva „výrazné zvýšenie“ predaja v budúcom roku. Aj keď by sa mohlo zdať, že výroba tohto produktu by mohla zničiť doterajší obchodný model SolarCity, ktorý spočíva v prenájme či požičiavaní solárnych systémov, ktoré sú inštalované prostredníctvom montážnych systémov, podľa Muska to tak nie je. Nový dizajn a stratégia sa namiesto toho zameriava na doteraz nevyužitý trh: majiteľov so starnúcimi strechami, ktorí plánujú vymeniť strešné šindle či tašky, ale nechcú inštalovať solárny systém, keďže vedia, že by ho museli o pár rokov znova odstrániť. Musk zároveň povedal, že v USA sa každoročne nainštaluje 5 miliónov nových striech a ak už strecha dožíva, je lepšie nainštalovať si solárnu strechu, ktorá je „lepšia v mnohých ohľadoch“. Zatiaľ však presne neupresnil technické detaily ani spôsob výroby tejto strechy aj keď SolarCity už pracuje na vývoji solárne nabíjateľných strešných šindlov.

Solárna strecha s batériou od Tesly

SolarCity zatiaľ pracuje na vývoji úložného systému, ktorý by mal zlepšiť spoľahlivosť a plynulosť elektrického systému. Ten bude zrejme navrhnutý tak, aby mohol zákazník využívať batérie od Tesly a umožniť tak domácnostiam skladovanie energie a  impulz v prípade potreby. Podľa Muska ide solárna energia a batérie ruka v ruke a aj keď zatiaľ neupresnil to, ako bude v novom produkte Tesla figurovať, spolupráca Tesly a SolarCity pri tejto novej stratégii by mohla priniesť do tohto priemyslu niečo nevídané. Solárna strecha a ďalší nový produkt od SolarCity, ktorý bude zrejme určený pre už existujúce strechy, by mali byť predstavené koncom tohto roka.

Zdroj:

https://electrek.co

Podobné články:

Vystrieda solárne články podstatne efektívnejšia technológia?

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail