Nová generácia chladiacich spotrebičov z veľtrhu IFA

chladiace

Nová generácia chladiacich domácich spotrebičov ponúka viac pohodlia, väčšiu škálu modelov a perfektnú integráciu do kuchýň bez rukovätí. Nový koncept osvetlenia a moderná obsluha, ktorú možno vykonávať aj pomocou aplikácie, sú spoločné pre všetky modely.

Veľké, priestranné a reprezentatívne: také sú vstavané chladiace spotrebiče radu MasterCool od Miele, ktoré kombinujú európsku kvalitu dizajnu a priestrannosť amerických rozmerov.

Generáciu tvorí široká škála chladiacich obrov od  chladničiek, mrazničiek, vinoték až po  kombinované spotrebiče. Modely sa dajú navzájom flexibilne vyskladať. Splnia tak individuálne preferencie, vyhovejú možnostiam priestoru a poskytnú maximálnu skladovaciu plochu. Spotrebiče MasterCool kompletne nahrádzajú predchádzajúci modelový rad. Všetky zariadenia sú vysoké 213 centimetrov a ich šírka sa pohybuje od 60 do 90 centimetrov. Popri klasických jednokrídlových modeloch sa predstavujú aj chladničky a mrazničky s dvojkrídlovými dverami. Takzvané FrenchDoor nielen že vyzerajú veľmi elegantne, majú aj praktickú rozmerovú výhodu: pri otvorení si vyžadujú menej miesta, takže napríklad vzdialenosť od kuchynského ostrovčeka nie je obmedzujúca.

Ľahká a jednoduchá obsluha

Otváranie Push2open, ktoré bolo úspešne zavedené u nahrievačov, vákuovacích zásuviek a vinoték, teraz tiež otvára masívne dvere veľkoobjemových chladničiek a mrazničiek. Krátke stlačenie dverí aktivuje integrovaný mechanizmus. „Wow-efekt“ pri otváraní je podporený novým svetelným konceptom BrilliantLight, ktorý jasne osvetľuje interiér pomocou úzkych LED pásikov na vnútorných stenách.

Zákazníci, ktorí dávajú prednosť rukoväti na nábytku, by to nemali mať zložitejšie ani vo variante bez nej. Jednoduchosť otvárania je zaistená ďalšou novou funkciou. Pomocou ovládacieho displeja možno aktivovať pomôcku na otváranie dverí Pull2open, čo výrazne uľahčuje ručné otváranie veľkých dverí. Zariadenie si „všimne“, keď sa dvere otvárajú a automaticky vysunie vnútorné ramienko dverí, takže na otvorenie je potrebné použiť menšiu silu.

Vnútorná veľkosť vďaka pohodlným funkciám

Pohľad dovnútra ukazuje, že prémiové funkcie, ktoré charakterizujú tieto špeciálne chladiace spotrebiče, boli znovu vylepšené. Veľa skla, hliníkových profilov, odolných závesov a políc, ako aj vysoko kvalitné, moderné a predovšetkým intuitívne ovládanie sú pútavé. Ďalšou lákavou súčasťou je u niektorých mrazničiek zariadenie IceMaker. To zabezpečuje rýchlu výrobu kociek ľadu. Do špičkovej triedy zaraďujú tieto spotrebiče aj menej viditeľné funkcie. Patrí medzi ne napríklad NoFrost (nie je nutné ručné odmrazovanie), oddelené chladiace okruhy pre presné ovládanie alebo dynamické chladenie, ktoré zaisťuje jednotnú teplotu v celom interiéri. Navyše vďaka aplikácii Miele@mobile spotrebiče MasterCool poskytujú zobrazenie stavu a ovládanie vybraných funkcií na diaľku.

Vďaka systému MasterFresh je možné skladovať veľké množstvo ovocia a zeleniny, ako i mäso, ryby a mliečne výrobky, a to až trikrát dlhšie. Vo veľkoobjemových zásuvkách sú ideálne podmienky s odpovedajúcou teplotou a vlhkosťou.

V chladničke sa zvyknú udržovať silné pachy, najmä keď je v nej uložených viac rôznych potravín. Aby nepríjemný pach nenarušoval jedlo, majú všetky chladiace spotrebiče novej generácie MasterCool filter Active AirClean. Vďaka kombinácii aktívneho uhlia a prírodnej látky chitosan sa filtrujú takmer všetky pachy.

Vinotéky veľkých rozmerov

Filter Active AirClean obsahujú aj nové vinotéky radu MasterCool. Rozmerom a kapacite je prispôsobená nielen ich veľkosť, ale aj elegantný a praktický SommelierSet pre profesionálne dekantovanie, chladenie a prezentáciu kvalitných vín. Víno a šampanské sú uložené v troch rôznych teplotných zónach na nastaviteľných drevených rámoch FlexiFrame vyrobených z odolného bukového dreva.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail