Nabíjačka na mobil Kraftwerk zásuvku nepotrebuje

nabíjačka na mobil

Nabíjačka na mobil Kraftwerk sa zmestí do vašej dlane, je plne skonštruovaná z ekologického materiálu a dobije sa pomocou bežne dostupného plynu za menej než tri sekundy. Vaše zariadenia tak dokáže nabíjať až po dobu niekoľkých týždňov.

Doba v ktorej dnes žijeme napreduje veľmi rýchlym tempom. Nové technológie nám vo väčšine prípadov zjednodušujú náš každodenný život a preto sa na nich stále viac a viac spoliehame. Rôzne typy dotykových telefónov, tabletov, navigácií sa či už chceme alebo nie stali súčasťou nášho bežného ale i pracovného života. Mnohí z vás nám však dajú určite za pravdu, že samotné batérie majú pomerne krátku výdrž, preto ak nie ste doma či v práci, otázka kde nabiť mobil sa stáva veľmi aktuálna.

Viete si predstaviť situáciu, že by ste sa ocitli na mieste, kde by ste zdroj elektrickej energie jednoducho nenašli? Máme na mysli napr. stanovačku, prípadne preplnenú kaviareň, kde už pre vás miesto nezostalo. Keďže táto situácia nie je pre nikoho z nás práve príjemná, zamyslelo sa nad ňou niekoľko šikovných vývojárov. Na trh v tejto oblasti prichádza novinka, ktorá vás od toho úplne odbremení. O čo teda vlastne ide?

 

Nabíjačka na mobil Kraftwerk sa nabíja pomocou plynu

 S nápadom, ako nabiť mobil a nebyť pritom závislí od zdroja elektrickej energie prišli v Nemecku,  konkrétne skupina zanietených ľudí, tvoriacich spoločnosť eZelleron. Vytvorili takú nabíjaciu stanicu, ktorá vám dá nielen plnú energetickú slobodu, zmestí sa do vašej dlane, je plne skonštruovaná z ekologického materiálu ale sa zároveň dobije pomocou bežne dostupného plynu za menej než tri sekundy. Vaše zariadenia tak dokáže nabíjať až po dobu niekoľkých týždňov.

nabíjačka na mobil

Na tento projekt sa v priebehu 3 dní vyzbieralo viac ako 500 000 dolárov, čo sa považuje za mimoriadne úspešný štart. Zaujímavé tiež je, že v priebehu tak krátkej doby sa už aj našli spoločnosti, ktoré majú záujem o výhradnú distribúciu tohto produktu, hneď ako bude k dispozícií na trhu.

Ako Kraftwerk funguje

Je to naozaj veľmi jednoduché. Jediné čo okrem samotnej nabíjacej stanice treba pri sebe mať je fľaštička s plynom, ktorým sa nabíjacia stanica “dobije“. Ide o plyn, ktorý sa na celom svete okrem iného využíva práve pri kempovaní, teda tzv. propan-butan. Ten môžete bez väčších problémov kúpiť v malých baleniach (podobné sprejom) v obchodoch po celom svete. Kraftwerk vám teda umožní dobíjať takmer všetky bežne dostupné elektrické zariadenia, s ktorými dennodenne pracujete. Jedna náplň dodá energiu pre potreby až 11 iPhonom. Nabitie samotného Kraftwerku teda trvá len  pár sekúnd a pre svojich zákazníkov bude k dispozícií v 3 rôznych farbách. Výhodou je, že tento prístroj môže byť veľmi efektívne využívaný aj v oblastiach, kde nie je žiaden prístup k elektrickej energii, alebo sa na jej výrobu používa tzv. naftový generátor.

V prípade tohto vynálezu ide naozaj o pomerne malý, ale zároveň veľmi efektívny zdroj elektrickej energie, ktorý sa zo strany zákazníkov stretne určite s veľkým záujmom. Veď pokiaľ sa na trhu neobjavia podstatne efektívnejšie batérie, ako sa používajú dnes, bude nabíjačka na mobil nepostrádateľná. Pevne veríme, že sa celý projekt podarí dotiahnuť do zdarného konca a nad otázkou kde nabiť mobil sa časom už len pousmejeme.

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail