LED žiarovky Sengled Pulse vám ozvučia domov

Rozmach LED osvetlenia prináša do našich domácností okrem úspor aj ďalšie zaujímavé tzv. „smart“ funkcionality. Vďaka novinke Sengled Pulse už dokážu LED žiarovky zahrať aj vašu obľúbenú hudbu. Geniálny nápad je dokonca dostupnou realitou.

Sengled Pulse je zaujímavý bezdrôtový audio systém s osvetlením. V tejto oblasti nejde o úplne prvý pokus. Reproduktor v žiarovke na Slovensko už v minulosti priniesol výrobca Scott pod názvom Scott Luminor system, ale ako uvádza recenzia z techbox.sk, až riešnie Segled Pulse s podporou Bluetooth a ovládanie prostredníctvom aplikácie prinieslo želanú slobodu.

sengled app solo

V predajnom balení Sengled Pulse nájdete dvojicu LED žiaroviek s reproduktormi a označením MASTER a SATELLITE. Najväčšou výhodou systému je mimoriadne jednoduchá inštalácia. Prakticky stačí vybaliť dvojicu veľkých LED žiaroviek so zabudovaným reproduktorom a štandardnou päticou E27, zaskrutkovať žiarovky a svietite. Následne si stačí cez Bluetooth vyhľadať žiarovku s označením MASTER, pripojiť sa k nej a ihneď môžete prehrávať zvuk z vášho smartfónu či tabletu. Nemusíte mať dokonca nainštalovanú ani žiadnu aplikáciu, stačí len spárovaná žiarovka Sengled Pulse s označením MASTER.

ZAUJÍMAVOSŤ: LED žiarovky Li-Fi ako úsporná náhrada Wi-Fi

Sengled Pulse SATELLITE využíva jednoduchú aplikáciu

Na pripojenie žiarovky s označením SATELLITE už potrebujete aplikáciu Pulse by Sengled, ktorá je bezplatná a nájdete ju v AppStore alebo v obchode Google Play. Celkovo k hlavnej žiarovke MASTER môžete pripojiť až 7 ďalších SATELLITE žiaroviek. Tie si môžete kúpiť aj samostatne už aj za cenu 79,99 €. Párovanie je taktiež jednoduché, cez aplikáciu naskenujete QR kód na tele žiarovky a žiarovka je spárovaná. Aplikácia vám umožní každú žiarovku aj pomenovať. Môžete im dať meno napríklad podľa miestností, ak si nie ste istí, ktorá žiarovka je ktorá, stačí ju cez aplikáciu nechať bliknúť.

Náhľad aplikácie pre nastavenie Sengled Pulse žiaroviek - položka v menu "Lights", zdroj: techbox.sk
Náhľad aplikácie pre nastavenie Sengled Pulse žiaroviek – položka v menu „Lights“, zdroj: techbox.sk

Aplikácia Pulse by Sengled je mimoriadne jednoduchá, v podstate má len dve hlavné položky menu – Lights a Sounds. Aplikácia nie je dostupná v slovenskom jazyku, ale verím, že to nebude robiť problém žiadnemu používateľovi. Cez aplikáciu je priamo možné ovládať intenzitu svietenia LED žiarovky (svetelný tok – 600 lumenov), ktorá však nemá k dispozícii rôzne farby, len svetlo teplej bielej farby – 2700 K. Žiarovka Sengled Pulse si dokáže pamätať aj poslednú intenzitu osvetlenia v prípade, že ju vypnete/zapnete vypínačom. Keďže sa predpokladá, že žiarovky máte aj v rôznych miestnostiach, môžete meniť intenzitu svetla v každej z nich samostatne.

Sengled Pulse a zvuk

Pre zvuk je k dispozícii viacero nastavení. Okrem hlasitosti si v aplikácii vyberiete, ako sa má reproduktor správať, či je jediný v miestnosti alebo je ľavý či pravý pre zabezpečenie stereo efektu v prípade viacerých žiaroviek v miestnosti. Intenzitu hlasitosti si v jednotlivých miestnostiach neupravíte, tá je rovnaká pre všetky žiarovky. Jednoducho si však niektoré žiarovky vypnete a tak konkrétna miestnosť nemusí byť ozvučená. Dokonca je k dispozícii aj digitálny ekvalizér s prednastavenými režimami.

Hudobné režimy Normal, Pop, Jazz, Classic, Rock a Movie v aplikácii Pulse by Sengled, zdroj: techbox.sk
Hudobné režimy Normal, Pop, Jazz, Classic, Rock a Movie v aplikácii Pulse by Sengled, zdroj: techbox.sk

Balík dvojice žiaroviek MASTER a SATELLITE stojí 179,99 €. Veľkosť žiaroviek (98×140 mm) však spôsobuje to, že nepasujú do množstva svietidiel, preto si pred kúpou prezrite, či ich vôbec budete mať kde umiestniť. Žiarovky hrajú slušne, na svoju cenu až veľmi dobre, ale závisí aký štýl hudby do nich pustíte a ako ich v lampách umiestnite.

ČÍTAJTE TIEŽ: Úplné znenie recenzie a pôvodný článok si môžete prečítať na techbox.sk.

Zdroj: techbox.sk

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail