Kuchynské spotrebiče, ktoré uľahčia a urýchlia varenie

kuchynské spotrebiče

Existujú kuchynské spotrebiče, ktoré dotiahnu vaše kulinárske umenie do dokonalosti. Príprava jedla podľa vašich preferencií je s rúrami na pečenie, parnými rúrami a mikrovlnkami Miele generácie 7000 povýšená na zážitok z varenia. Modely produktov sú vybavené radom jedinečných funkcií.

Svetovou novinkou TasteControl či inovatívne FoodView a MotionReact, ktoré pri varení poskytujú inteligentnú asistenciu a pomáhajú predísť drobným nehodám. Vďaka tomu ponechávajú viac priestoru pre to dôležité: tvorivosť a inšpiráciu pri varení i viac času pre hostí.

Dokonalé pečenie s inovatívnymi funkciami

Nové rúry na pečenie generácie 7000 disponujú množstvom inovácií, ktoré pomáhajú dosiahnuť dokonalý gastronomický pôžitok z jedla. Systém TasteControl sa pri pečení v nových rúrach postará o skvelý výsledok a zabezpečí, aby jedlo nebolo na konci procesu príliš prepečené či vysušené. Pri dosiahnutí požadovanej teploty vo vnútri hovädzej sviečkovej napríklad rúra vydá zvukový signál a následne sa vypne. V takomto prípade sa dvierka samé pootvoria a chladiaci ventilátor ženie horúci vzduch von. Počas piatich minút teplota klesne približne o 100 °C, potom sa dvierka rúry automaticky zatvoria, aby udržali jedlo na servírovacej teplote. Ďalším skvelým pomocníkom je FoodView, teda kamera v rúre, ktorá prenáša farebné snímky v HD kvalite z rúry priamo do smartfónu alebo tabletu. Takúto možnosť ocenia všetci, ktorí varia popri množstve iných povinností. S fotkami máte proces pod kontrolou a dvierka rúry nie je potrebné počas pečenia vôbec otvárať. Ak pri pohľade na bochník chleba vidíte, že ešte nemá dostatočne opečenú kôrku, dobu pečenia alebo teplotu môžete upraviť aj pomocou smartfónu. Užívateľ nemusí byť v kuchyni prítomný, pretože kamera vytvára snímku jedla každú minútu. Ďalšou inováciou  je MotionReact – funkcia, vďaka ktorej vie rúra predvídať, čo chcete urobiť ďalej. Rúra vás zvukovým signálom upozorní na koniec programu. Ak sa k zariadeniu priblížite, dôjde súčasne k dvom akciám: zvuková signalizácia sa vypne a rozsvieti sa osvetlenie vnútri rúry. Obe akcie sú viac než obyčajným efektom, uľahčujú prácu v kuchyni a umožnia plne sa sústrediť na varenie. Keď sa k zariadeniu priblížite, spotrebič a osvetlenie rúry sa automaticky zapnú a na displeji sa objaví hlavná ponuka. Technicky funguje MotionReact pomocou infračervených senzorov.

spotrebiče

Parné rúry s väčším vnútorným priestorom

Žiadny iný výrobca domácich spotrebičov sa toľko nezaslúžil o vývoj technológie prípravy pokrmov v pare ako Miele. Už v roku 1998 spoločnosť predstavila parnú rúru s vodnou nádržkou, ktorá sa ľahko vošla do kuchyne. S generáciou 7000 teraz Miele predstavuje piatu sériu, a súčasne najviac inovatívnu ponuku týchto spotrebičov na trhu: parnú rúru, parnú rúru s mikrovlnkou a kombinovanú parnú rúru (kombinácia parnej rúry a klasickej rúry na pečenie). Príprava v pare predstavuje perfektný spôsob varenia pre zachovanie maximálneho množstva vitamínov a iných dôležitých látok v potravinách, a zároveň ich prirodzenej chuti a farby. Ide o zdravý a rýchly spôsob pre každodenné varenie. Pre najlepšie kulinárske výsledky je para privádzaná do ohrevného priestoru dvomi vstupmi DualSteam. Nové usporiadanie dýz skracuje časy ohrevu a para je v priestore lepšie distribuovaná, čo je obzvlášť efektívne pri nízkych teplotách. Miesto v kuchyni vám ušetria kombinované parné rúry, ktoré možno používať ako plnohodnotnú rúru na pečenie a ako plnohodnotnú parnú rúru. Obľúbenou funkciou je Mix & Match, vďaka ktorej môžete variť rôzne potraviny súčasne a bez prenášania chutí.

spotrebiče

Kuchyňa bez klasickej mikrovlnnej rúry? Pre mnohých nepredstaviteľné

Nové zabudovateľné modely generácie 7000 berú do úvahy individuálne požiadavky na veľkosť priestoru a funkcie. Sú ideálne na prípravu rýchlych jedál či ohrev už hotových pokrmov. Nové mikrovlnné rúry sú v dispozícii v dvoch variantoch: zariadenie s ovládacím panelom nad ohrevným priestorom (TopControl) a otváraním dvierok horizontálne, aj spotrebič s bočným dotykovým ovládaním (SideControl) a s otváraním dvierok do strany pomocou tlačidla. V dôsledku toho je predná strana veľmi úhľadná, dizajn je elegantný a dostupné sú aj v kombinácii s inými spotrebičmi – či už vo zvislej alebo vodorovnej orientácii. Modely ponúkajú aj funkciu gril a sú k dispozícii v prevedení nerezová, grafitovo sivá, briliantová biela a obsidián čierna. Všetky mikrovlnné rúry Miele sú štandardne vybavené LED osvetlením s dlhou životnosťou.

spotrebiče

Skvelá kombinácia – kompaktné rúry na pečenie s integrovanou mikrovlnkou

Nové kompaktné rúry na pečenie s integrovanou mikrovlnkou od Miele dokážu pripraviť jedlo nezvyčajne rýchlo. V malých kuchyniach sú vďaka tomu často jediným potrebným spotrebičom, ktorý sa postará o prípravu rôznorodých pokrmov. Rozmrazenie a ohrev vykonávajú rovnomerne a šetrne. Mikrovlnné rúry v kombinácii s konvenčným prevádzkovým režimom okrem toho urýchľujú proces varenia o 20 – 40 %.

 Viac na stránke www.miele.sk.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail