Kompaktná vinotéka pre fajnšmekrov a ich vínne poklady

vinotéka

Ideálnym miestom na skladovanie vína je pivnica, no rovnakú starostlivosť mu dokáže poskytnúť aj kvalitná vinotéka. Vinotéka patrí medzi tie domáce spotrebiče, ktoré nie sú ešte v slovenských domácnostiach úplnou samozrejnosťou. Ale časy sa menia.

Tentokrát sme pre vás vybrali niečo špeciálne, niečo pre naozajstných znalcov vína.

Vinotéka nie je iba o stabilnej teplote

Zabudovateľná vinotéka Miele KWT 6112 uskladní vaše vínne poklady v pachovo neutrálnom prostredí a pri správnej teplote. Je tichá a svojim elegantným dizajnom vhodná do každého typu interiéru.  Víno je totiž potrebné skladovať  v pachovo neutrálnom prostredí. Kompaktná vinotéka Miele KWT 6112 sa oň postará vďaka špeciálnemu filtru Active AirClean s aktívnym uhlíkom.  Flexibilne posúvateľné priečky „FlexiFrame Plus“ umožňujú skladovať aj širšie fľaše, napríklad so šampanským.

Táto vinotéka je ideálnou voľbou aj do menších kuchýň, či obývacích izieb. S výškou 45 cm a šírkou 56 cm poskytuje priestor  pre 18 fliaš s objemom 0,75 l, teplotu môžete nastavovať v rozmedzí od +5 °C do + 20 °C. Vinotéka patrí do triedy energetickej účinnosti A+, pričom s prevádzkovou hlučnosťou 34 dB  nebude rušiť v žiadnej miestnosti. Pričom napr. hlučnosť kvalitných chladničiek, zaradených medzi tiché, sa pohybuje okol 35 – 38 dB.

vinotéka

TEPLOTA A VLHKOSŤ

Každý druh vína si vyžaduje udržiavať optimálnu teplotu. Pre skladovanie vín je okrem teploty veľmi dôležitá aj vlhkosť vzduchu. Systém zabezpečuje pomocou integrovaného ventilátora rovnomernú cirkuláciu vzduchu a optimálne rozdelenie teploty a vlhkosti vzduchu. Dlhšie skladovanie vína si vyžaduje špeciálne podmienky na teplotu priestoru, kde je uskladnené. Vinotéka Miele tieto ideálne podmienky prostredia ponúka. Je teda nielen profesionálnym príslušenstvom pre milovníkov vína, ale aj reprezentatívnym dizajnovým objektom do vášho bytu. V podobe voľne stojacich prístrojov sa hodia do každého obytného priestoru.

Ďalšie komfortné vychytávky

K celkovému užívateľskému komfortu prispievajú aj dve vyberateľné poličky, LED osvetlenie a magnetická tabuľka, na ktorú je možné písať kriedou napr. názvy vína, alebo oblasti, z ktorej pochádza. Dotykový panel „TouchControl“ umožňuje jednoduché nastavenie funkcií a parametrov.

vinotéka

Kombinácia sivého skla, nehrdzavejúcej oceli a čierneho rámu, ktorou je rad „PureLine“ charakteristický, pôsobí  elegantne a sofistikovane. Čistotu línií podporuje aj otvárací mechanizmus bez rukovätí „Push2open“. Na otvorenie dvierok postačí jemné poklepkanie, vďaka čomu je vkladanie i vyberanie fliaš pohodlné a jednoduché. Funkcia „Soft Close“ sa zase postará o automatické jemné zavretie dvierok.

Mohlo by vás zaujímať:

Chladnička: ako si vybrať najvhodnejšiu?
Varná doska: ako si vybrať najvhodnejšiu?

Zdroj: Miele.sk

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail