Kobi je autonómny robot, ktorý sa postará o Vašu záhradu po celý rok (+ video)

robot

Autonómny robot Kobi má tri funkcie, pomocou ktorých vyčistí Vašu záhradu a to počas všetkých ročných období.

Robot, ktorý pokosí trávu, odhrnie sneh aj opadané lístie

Sami to isto dobre poznáte. Ak chcete, aby bola Vaša záhrada či vonkajšia terasa dobre udržiavaná, musíte sa o ňu dôkladne starať. To však niekedy zaberá veľa času a energie, ktorú nemá nik nazvyš. Preto americká spoločnosť prišla s prevratnou novinkou, ktorou je autonómny robot Kobi. Má totiž tri funkcie a dokáže pokosiť trávnik, zozbierať opadané lístie a odhrnúť sneh. Podobné autonómne roboty nie sú žiadnou novinkou, ale Kobi je jedinečný v tom, že v sebe spája tri rôzne funkcie. Pozostáva zo základnej jednotky a troch modulov, ktoré sa k nemu pripoja na základe toho, aký typ práce je práve potrebný. Pomocou mobilnej aplikácie (ktorá bude dostupná po spustení oficiálneho predaja ako pre iOS tak aj pre Android) je možné „naučiť“ Kobiho rôzne veci, ako napríklad kde presne má kopiť napadaný a odhrnutý sneh či pozbierané lístie. V prípade, že sa majiteľ presťahuje je samozrejme možné nastavenia prekonfigurovať.

robot robot

robot robot

Robot si prácu dokáže naplánovať sám

Podľa výrobcu je robot Kobi kompletne autonómny a dokáže si dokonca naplánovať potrebnú činnosť na základe predpovede počasia, ktorú prijíma prostredníctvom wi-fi či inej najsilnejšej dostupnej siete. Pohybuje sa rýchlosťou asi 3 km/h a navigácia prebieha pomocou kombinácie GPS, kamier a ultrasonických senzorov. Vďaka tomu je dokonale presný, dokáže identifikovať objekty a v prípade nutnosti zastaviť. Kobi je poháňaný lítiovo-iónovou batériou a jeho plné nabitie trvá asi dve až štyri  hodiny. Akonáhle má nízku batériu, sám sa presunie do nabíjacej stanice.

Robot, ktorého nik neukradne

Cena takéhoto futuristického pomocníka je zatiaľ však pomerne vysoká a začína na približne 3 660 eurách. Zrejme aj kvôli tomu má však autonómny robot Kobi sofistikovaný systém proti krádežiam. Samotný robot je chránený PIN kódom a v prípade pokusu o krádež začne Kobi vydávať poplašný zvuk a zároveň automaticky pošle varovanie majiteľovi na jeho smartfón. Takisto sa automaticky deaktivuje a tým sa stáva neužitočným pre kohokoľvek iného než majiteľa, ktorý ho môže znova spustiť pomocou PIN kódu.

Zdroj:

http://thekobi.com

http://newatlas.com

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail