Kamera od Neutrogeny sa dostane doslova pod kožu

kamera

Kamera Neutrogena Skin360 SkinScanner funguje ako mikroskop, ktorý nájde nedostatky a ponúkne riešenie.

Kamera Skin360 SkinScanner

Inovatívne technológie a umelá inteligencia sa pomaly dostávajú do všetkých oblastí nášho života. Uľahčujú nám každodenné činnosti a šetria čas aj peniaze. Inovatívne technológie si však nachádzajú cestu aj do kozmetického priemyslu a dermatológie. Príkladom je americká kozmetická spoločnosť  Neutrogena. Tá je známa svojimi produktami pre pleť, pokožku či vlasy. V spolupráci so spoločnosťou Fitskin vyvinula technológiu, ktorá by vďaka umelej inteligencii mala slúžiť ako domáci estetický poradca. Na to slúži kamera s názvom Skin360 SkinScanner. Tá sa pripojí k smartfónu a prostredníctvom mobilnej aplikácie dokáže analyzovať pokožku.

kamera

Kamera, ktorá funguje ako mikroskop

Kamera Skin360 SkinScanner na analýzu pleti využíva senzory, 12 LED svetiel a 30 zväčšovacích šošoviek. Vďaka nim táto technológiu pracuje podobne ako veľký mikroskop. Po pritlačení kamery na pokožku senzory zoskenujú a odfotografujú povrch pokožky, ale aj vrstvy pod ňou. Potom vyhodnotia veľkosť a výskyt pórov, veľkosť a hĺbku vrások a zistia mieru, do akej je pleť hydratovaná. Na základe získaných dát aplikácia využíva technológiu strojového učenia. Pomocou nej vyhodnotí pleť a pridelí skóre (maximálne 100 bodov), ktoré vychádza z porovnania pleti iných ľudí v rovnakom veku.

kamera

Kamera zatiaľ vyhodnotí iba estetické problémy

Vďaka Skin360 SkinScanner je takisto možné dlhodobo sledovať stav a zmeny pokožky. Okrem toho odporučí vhodné produkty, ktoré sú však samozrejme súčasťou značky Neutrogena. Momentálne sa ale kamera Skin360 SkinScanner zameriava iba na estetiku. Nedokáže teda zachytiť akné, príznaky melanómu či iné dermatologické problémy. Molly Garris, riaditeľka digitáneho marketingu Neutrogena, v rozhovore uviedla, že význam ich nového produktu spočíva vo vzdelávaní ľudí počas ich cesty k lepšej pleti a kamera by mala najmä pomôcť kontrole pleti vo väčšom detaile. V budúcnosti by mali v aplikácii pribudnúť rôzne tipy a upozornenia napríklad na odstraňovanie make-upu pred spaním. Skin360 SkinScanner je zatiaľ dostupný iba pre iPhone a na trhu by sa mal objaviť už toto leto. Cena je 50 amerických dolárov (asi 40 eur).

Zdroj:

https://www.neutrogena.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail