Inteligentný obal na matrac zlepší kvalitu spánku

inteligentný obal na matrac

Inteligentný obal na matrac Eight sa postupne naučí Vaše preferencie a zvyky a dokonca pripraví rannú kávu.

Inteligentný obal na matrac pre kvalitný spánok

Riešenia pre Smart Home už v súčasnosti nie sú žiadnou novinkou. Dokážeme na diaľku ovládať svetlá, termostat, chladničku či zámky. Inteligentnejšími sa však stávajú aj veci osobnej potreby ako zubné kefky, zrkadlá alebo postele. Kvalitný spánok je totiž jednou z najdôležitejších aspektov pre každého človeka. Americká spoločnosť Eight preto prišla s riešením ako premeniť akúkoľvek posteľ na inteligentnú bez potreby kúpy nového matraca. Ich inteligentný obal na matrac sa dá objednať v rôznych veľkostiach a dokáže regulovať teplotu, monitorovať kvalitu spánku a v kombinácii s ďalšími inteligentnými zariadeniami dokonca pripraví rannú kávu.

inteligentný obal na matrac inteligentný obal na matrac

Inteligentný obal na matrac ponúka množstvo funkcií

Podľa výrobcu je tento inteligentný obal na matrac prvou technológiou na monitorovanie spánku, ktorá nevyžaduje nosenie žiadnych zariadení. Namiesto tohto sú v samotnom obale všité senzory, ktoré monitorujú telesnú teplotu, frekvenciu a rýchlosť dýchania, počet pohybov, ale aj vlhkosť a teplotu miestnosti. Takisto sa postupne naučí kedy chodíte spať a kedy vstávate ako aj dlho spíte. Všetky dáta sa zhromažďujú pomocou mobilnej aplikácie takže ich možno priebežne kontrolovať. Pomocou tohto obalu sa dá nastaviť želaná teplota postele počas spánku, ktorá sa dá nastaviť rôzne pre obe polky postele. Obal takisto dokáže pomocou platformy komunikovať s ďalšími inteligentnými zariadeniami v domácnosti takže sa dá zároveň ovládať termostat, svetlo a zámky. Ak máte inteligentný kávovar, dokáže ho po spustení budíka poveriť prípravou rannej kávy.

inteligentný obal na matrac inteligentný obal na matrac

inteligentný obal na matrac

Inteligentná posteľ bez vysokých nákladov

Spoločnosť Eight začala tento inteligentný obal na matrac propagovať pôvodne pod značkou Luna ešte v roku 2015 prostredníctvom crowd-fundingovej kampane a podarilo sa im vyzbierať 1,2 milióna amerických dolárov. Keďže je spánok z jednou z najdôležitejších činností, trh s riešeniami pre inteligentné spanie sa rýchlo rozrastá. Obal Eight však ušetrí značnú časť nákladov, keďže nie je nutné meniť celý matrac. Spoločnosť momentálne distribuuje svoje produkty iba v USA, ale dá sa očakávať, že sa bude čoskoro dať objednávať aj z Európy. Cena obalu je 299 amerických dolárov (asi 267 eur).

Zdroj:

https://eightsleep.com

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail