Inteligentné kuchynské spotrebiče (2/2)

kuchynské spotrebiče

V prvej časti nášho seriálu ste sa už mali možnosť oboznámiť s kuchynskými spotrebičmi, ktoré sa vďaka inováciám, prepojením s aplikáciami a vášmu záujmu môžu už čoskoro ocitnúť aj vo vašej domácnosti ako kuchynské spotrebiče budúcnosti. Ak vám teda priestor kuchyne nie je cudzí, pouvažovali ste už nad tým, ktoré z prvých štyroch možností by ste doma privítali?

Prečítajte si:

Inteligentné kuchynské spotrebiče (1/2)

Dnes sa posunieme kúsok ďalej a predstavíme vám zvyšné 4 z ôsmych najlepších noviniek, ktoré by určite mohli váš prvotný výber ešte o nejaké tie kusy rozšíriť.

Kuchynská doska a aktuálne výživové informácie

Milovníci zdravého životného štýlu dbajúci na vyvážené stravovanie a správnu telesnú hmotnosť sa tejto novinke určite potešia. Stačí použiť misku, položiť ju na dosku a vložiť do nej akýkoľvek druh potraviny. V iPad aplikácií sa vám okamžite zobrazia detailné výživové informácie o množstve tukov, sacharidov, bielkovín, vitamínov a minerálov obsiahnutých v jedle, ktoré sa chystáte zjesť. Ak teda cvičíte alebo máte nejaké konkrétne stravovacie odporúčania, dokážete si takto svoju stravu naplánovať na celý týždeň. Ak sa pozriete na jej dizajn, ide o naozaj tenkú dosku, skonštruovanú z jedného kusu hliníka, vďaka čomu ju môžete uchovávať aj napr. v kuchynskej zásuvke.

kuchynské spotrebiče

Vidlička starajúca sa o vaše stravovacie návyky

Možno sa vám to bude zdať trošku prehnané, avšak táto vidlička vám pomôže monitorovať vaše stravovacie návyky tak, aby ste si udržali svoju štíhlu líniu a zbytočne sa neprejedali. Ukáže vám ako dlho jedlo konzumujete, aké celkové množstvo jedla skonzumujete a aký časový odstup si dávate medzi jednotlivými porciami. Vaše údaje sa nahrajú do aplikácie, porovnajú sa s tými optimálnymi a ak urobíte v niečom chybu, vidlička vám vždy ukáže, čo treba zlepšiť. Vidlička vám to dá najavo rozsvietením sa a jemnými vibráciami. Mnohí experti na výživu zdôrazňujú, že  pomalšia konzumácia jedla napomáha k lepšiemu tráveniu a prispieva tak k stabilnej hmotnosti a celkovému zdraviu každého z nás.

Príprava kávy bez čakania

Pri pití rôznych druhov nápojov to však neplatí, môžeme ich piť kedykoľvek a dokonca aj počas chôdze. Spoločnosť Siemens uviedla na trh nový kávovar, ktorý je priamo prepojený s aplikáciou, ktorá svojmu majiteľovi pomôže jednoducho zvládať následky dnešnej rýchlej doby. Ak teda máte ráno naponáhlo, stačí stačiť požadované tlačítko v aplikácii a svoje pripravené espresso si môžete vziať jednoducho zo sebou.

kávovar

Príprava jedál v rúre bez obáv

Nielen Siemens, ale aj spoločnosť LG uviedla na trh novinku v oblasti elektrických rúr. Svojim užívateľom umožňuje prostredníctvom aplikácie mať prípravu jedla plne pod kontrolou. Stačí si vybrať z naozaj veľkého množstva receptov, jednoducho nastaviť aplikáciu a vložiť jedlo do rúry.  Aplikácia samozrejme sleduje celý proces pečenia tak, aby ste k jedlu už viac nemuseli odbiehať, ale môžete sa venovať svojim obľúbenejším činnostiam.

Veríme, že všetky nami predstavené kuchynské spotrebiče sa stanú pre vás natoľko zaujímavými, že si ich v budúcnosti nielenže zaobstaráte do svojej domácnosti, ale ich aj budete naplno využívať.

Ďalšie články na tému: domáce spotrebiče

 

Autor: Lukáš Kovačovič, zdroj: internet

Zdieľajte:   Facebooktwittermail