Inteligentné kuchynské spotrebiče (1/2)

kuchynské spotrebiče

Internet ako pohodlný zdroj rôznych druhov informácii už dnes ovláda takmer celý svet. S internetom však priamo súvisí aj vývoj rôznych druhov aplikácií slúžiacich okrem iného na zvýšenie pohodlia v našich domácnostiach, zameraných najmä na kuchynské spotrebiče.

Čas zapnúť na diaľku zapnúť kávovar, kontrolovať teplotu panvice, na ktorej sa  práve pripravuje steak, či kontrolovať stav zásob potravín v chladničke je už preto predo dvermi. V našom seriáli sa preto dnes zameriame na 4 z ôsmych najlepších noviniek, ktoré sa do našich kuchýň dostanú už čoskoro.

Kuchynské spotrebiče budúcnosti sú už na ceste k nám

Inteligentný gril

Toto nie je len obyčajný gril, tak ako ho poznáme dnes. Dokáže pripraviť takmer každé jedlo v závislosti od jeho hmotnosti, zloženia, a to pomocou jednoduchej aplikácie. Technológia tohto grilu je tak dokonalá, že  vaše jedlo bude vždy perfektne pripravené, takže sa nemusíte obávať či už nedovareného alebo až spáleného jedla. Táto technológia sa bežne používa v tých najlepších reštauráciách po celom svete, preto je výborné, ak naša domáce kuchynské spotrebiče doplní aj takáto novinka. Umožní tým menej šikovným gazdinkám si vychutnávať prípravu rôznych druhov jedál bez obáv, že výsledok nebude dobrý. Tento gril využíva výkonný softvér a vyspelé senzory, ktoré automaticky prispôsobujú dĺžku varenia pre zabezpečenie optimálnych výsledkov každého jedla. Výhodou tiež je, že teplota pripraveného jedla sa udrží až do doby, kým sa vy nerozhodnete daný pokrm skonzumovať.

kuchynské spotrebiče

Inteligentná panvica na vysmážanie

Inteligentná panvica je zárukou toho, že ak si chcete napr. pripraviť lososa, steak či čokoľvek iné, aplikácia dokáže plne kontrolovať teplotu týchto pripravovaných potravín a tiež vám oznámi, kedy  bude váš pokrm pripravený ku konzumácii. Pri príprave jedla teda pri ňom nemusíte stáť, stačí sledovať danú aplikáciu. Tá vám umožní vybrať si spomedzi rôznych receptov, tiež vám povie, kedy je ideálna teplota panvice na začatie varenia, kedy je dôležité jedlo obrátiť a aj to, že vaše jedlo je už dokonale pripravené.

Inteligentná kuchynská váha

 V aplikácii si vyberiete svoj obľúbený recept, tá  vás automaticky spojí s vašou inteligentnou váhou, ktorá automaticky riadi množstvo pridávaných ingrediencií systémom pridaj, odober, množstvo je správne. Váha vám teda odváži všetky potrebné suroviny, dokonca ukáže aj samotné kroky varenia a dá vám aj vedieť, kedy by malo byť vaše jedlo pripravené.

kuchynské spotrebiče

Inteligentný mixér na smoothies

 Ide o naozaj kompaktný, samočistiaci mixér určený pre domácnosti a kancelárie, ktorý pre vás urobí zdravý koktail z čerstvého ovocia a zeleniny, orieškov, semiačok, a to bez akýchkoľvek obáv z neporiadku, iba za 30 sekúnd. Smoothies dostanete k dispozícií v malých nádobkách, takže sú vždy čerstvé a pripravené podporiť vaše zdravie.

kuchynské spotrebiče

Aj napriek tomu, že sa na náš trh dostávajú stále novšie a novšie kuchynské spotrebiče, určite sa nájde mnoho tých z vás, ktorí pri varení či pečení ocenia práve takúto pomoc. Ak si len zoberieme ceny kvalitnejších a zdravších potravín, tak vedieť, že konečný výsledok bude vždy len dobrý, nás len pozitívne podnietiť k zdravému životné štýlu.

Autor: Lukáš Kovačovič, zdroj: internet

Zdieľajte:   Facebooktwittermail