Hra EkoRodinka naučí ako šetriť elektrinu

Hry na tabletoch a v mobiloch sú dnes pre deti a mládež samozrejmou súčasťou života a bežným spôsobom trávenia voľného času. Priblížiť tému šetrenia energie sa im preto spoločnosť ZSE rozhodla práve prostredníctvom hry. Bezplatná hra ZSE EkoRodinka pobaví, zorientuje vás v tom, ktorý spotrebič má vo vašej domácnosti najväčšiu spotrebu a ponúkne jednoduché tipy ako ušetriť elektrinu.

Virtuálnu rodinku tvoria štyria členovia, ktorí nie sú práve „eko“. EkoRodinku z nich musí vytvoriť hráč. Jednotliví členovia rodiny bláznivo zapínajú spotrebiče a úlohou hráča je kliknúť na každý zapnutý spotrebič, aby sa vypol. Čím rýchlejšie reakcie bude hráč mať, tým menšiu spotrebu dosiahne EkoRodinka.

ZSE EkoRodinka prehlad
Hra ZSE EkoRodinka ponúkne aj prehľad spotreby elektriny v domácnosti a tipy ako ušetriť.

Po každom absolvovanom kole (alebo, ak chcete, leveli) sa zobrazí prehľad spotreby v domácnosti. Popri jednoduchej zábave sa tak hravo zorientujete v tom, ktoré domáce spotrebiče majú najväčšiu spotrebu. Pri každom spotrebiči uvidíte údaj o jeho priemernej spotrebe elektriny, ale aj to koľko jej konkrétny spotrebič stihol spotrebovať, kým ste ho vypli. Sekunda v hre predstavuje minútu v skutočnosti.

EkoRodinka prináša tipy ako ušetriť elektrinu

V prehľade po skončení levelu sa môžete dostať aj k jednoduchým tipom, ako ušetriť elektrinu. Keď je v prehľade za názvom spotrebiča ikonka žltej žiarovky, stačí na ňu kliknúť a EkoRodinka vám ponúkne tip, ako zaobchádzať s daným spotrebičom, aby zbytočne neplytval energiou.

NÁŠ TIP: Ak chcete získať ďalšie jednoduché tipy, ako ušetriť energiu u vás doma alebo ako si vybrať vhodný spotrebič, prečítajte si aj ďalšie články z nášho portálu.

Ako sa EkoRodinka hrá

Na začiatok ale budete potrebovať odhadnúť, v ktorej z troch miestností sa daný spotrebič nachádza, pretože členovia EkoRodinky sa priebežne do izieb rozliezajú. Obývačka, kuchyňa a kúpeľňa ponúka každému z nich dostatok elektrospotrebičov nato, aby ich nekontrolovane zapínali. Každý ďalší level znamená viac času, počas ktorého sa vás pobláznená EkoRodinka bude snažiť zvyšovaním spotreby elektriny odrovnať.

Hra je jednoduchá a jej princíp ľahko pochopia aj menšie deti. EkoRodinka je zadarmo dostupná ako pre operačný systém iOS, tak aj pre zariadenia s Androidom.

Stiahnite si hru ZSE EkoRodinka do svojho smartfónu alebo tabletu:

Google Play tlačidlo

Available_on_the_App_Store_0

 

Zdroj: ZSE

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail