Fotoaparát Google Clips využíva umelú inteligenciu, ktorá zachytí spontánne momenty vo Vašom živote

fotoaparát

Potom ako Google minulý rok predstavil svoj fotoaparát Google Clips, začal s vybavovaním objednávok a majitelia testujú prvé modely.

Fotoaparát, ktorý netreba ovládať

Posledná technologická novinka od Googlu má svojich prvých majiteľov. Fotoaparát Google Clips je jednoduché zariadenie, ktoré sa zmestí do vrecka nohavíc. Obsahuje šošovku a batériu a dokáže zachytiť fotografie a videá. Čím sa líši od iných fotoaparátov? Ako napovedá názov, Google Clips je možné pripnúť na vrecko nohavíc či kabelku. Z hľadiska kvality je však lepšie umiestniť ho na stabilný povrch. Zapne sa pootočením šošovky a potom už pracuje samo s pomocou umelej inteligencie. Tá pozoruje všetko čo majiteľ robí v 130-stupňovom uhle a nahráva krátke, 7-sekundové pohyblivé obrázky na základe toho, čo vyhodnotí ako zaujímavé. Postupom času sa umelá inteligencia naučí rozpoznávať jednotlivé tváre a zachytávať najmä momenty, v ktorých sa objavujú blízki ľudia. Okrem toho dokáže rozpoznať aj jednotlivých domácich miláčikov.

fotoaparát

fotoaparát

fotoaparát

fotoaparát

fotoaparát

Fotoaparát zachytí unikátne momenty

Fotoaparát Google Clips zrejme nenahradí Vás smartfón či digitálny fotoaparát. Umelá inteligencia však môže skutočne zmeniť pohľad na to ako zachytávame svoje spomienky. Na výletoch či dovolenkách totiž zvyčajne pri fotografovaní pózujeme a usmievame sa. Google Clips však primárne zachytí spontánne momenty, ktoré by sme si možno ani nevšimli. Ako uvádza Farhad Manjoo z New York Times, ktorý fotoaparát testoval na výlete do Disneylandu, z hľadiska estetiky nie je stovka krátky videí žiadnym majstrovským dielom. Ale z emocionálneho hľadiska je to však úplne iná úroveň. Najlepšie je preto toto zariadenie zapnúť, zabudnúť naň a vychutnávať si okamžiky so svojou rodinou, priateľmi či kolegami.

Je tento fotoaparát bezpečný?

Majitelia Google Clips však môžu tento fotoaparát ovládať aj sami pomocou tlačidla spúšte, umiestneného pod šošovkou. Aplikácia zároveň ponúka možnosť živého náhľadu, v ktorom majiteľ vidí to, čo vidí práve šošovka fotoaparátu a krátke video sa tak dá zachytiť aj na diaľku. Mnohí sa aj preto obávajú o bezpečnosť a súkromie. Videá sa však neukladajú na žiadnom cloude a všetka analýza zachytených obrázkov prebieha priamo v zariadení. Videá zároveň ostávajú iba vo fotoaparáte pokým sa majiteľ nerozhodne inak. V rámci aplikácie sa pre uloženie potiahne doprava a pre vymazanie doľava. Ak sa majiteľ rozhodne video uložiť, uloží sa v aplikácii Google Photos. Ani jedna z akcií však klip nevymaže zo zariadenia. Google Clips je zatiaľ k dispozícii v jednom farebnom prevedení a stojí 249 amerických dolárov (asi 202 eur).

Zdroj:

https://www.engadget.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail