Čínska spoločnosť Moxi predstavila prvý plne ohybný smartfón

smartfón

Ohybný smartfón by mál stáť asi 690 eur, ale jeho displej je zatiaľ len čierno-biely.

Malá čínska start-upová spoločnosť Moxi predstavila prvý plne ohybný smartfón na svete. Tento smartfón má flexibilný dotykový displej, ktorý funguje aj keď je ovinutý okolo zápästia, ale aj v klasickej vyrovnanej forme. Háčik však spočíva v tom, že prvá verzia tohto telefónu má iba čierno-biely displej. Moxi plánuje vyvinúť prvú verziu s farebným displejom v roku 2018, keďže takýto prototyp je omnoho technicky náročnejšie vyrobiť. Podrobnejšie technické detaily telefónu zatiaľ neboli zverejnené.

smartfón

Grafén

Telefón je vyrobený z grafénu, materiálu, ktorý bol objavený v roku 2004 a za jeho objav a výskum vlastností dostali vedci v roku 2010 Nobelovu cenu za fyziku.  Grafén je momentálne najtenším materiálom na svete a je taktiež pevný, ľahký, priehľadný a flexibilný. Je milión krát tenší než ľudský vlas, ale 300 krát pevnejší ako oceľ. Spoločnosť Moxi je takisto pomenovaná po tomto materiáli, keďže sa po čínsky vyslovuje mou-še, čo znamená skratku slova grafén po čínsky.

Prvý plne ohybný smartfón

Moxi tento rok plánuje začať predávať ohybný smartfón na čínskom trhu a očakáva 100 tisíc objednávok do konca tohto roka, aj keď cena je v porovnaní s inými modelmi v tejto triede pomerne vysoká a to asi 690 eur. Konkurencia od Samsung či LG už takisto vyvinula ohybné telefóny, ale tieto modely zďaleka nemali také možnosti ohybu ako má model od Moxi.

via GIPHY

Nový trend?

Ohybný smartfón od Moxi je prvým plne ohybným smartfónom na svete, ale vďaka implementácií použitia grafénu a vývoja materiálov určite nie je posledným modelom. Môžme dokonca očakávať, že ohybné zariadenia budú novým trendom, ale zatiaľ platí, že podobné nositeľné technológie majú oproti klasickým smartfónom či iným zariadeniam, oklieštené funkcie. Tu platí, že zákazník väčšinou uprednostní zariadenie s viacerými funkciami a lepším výkonom. Výzvou pre (nielen) Maxi teda ostáva to, ako vystihnúť komerčný význam takýchto zariadení  a vybudovať produkt pre masový trh.

Zdroj:

Media Group

http://mashable.com/

Podobné články:

HoloFlex – flexibilný a holografický smartfón

Grafén môže priniesť nočné videnie na sklá automobilov alebo do smartfónov

Zdieľajte:   Facebooktwittermail