Aké technológie by chladnička s mrazničkou mala mať pre dlhšiu čerstvosť potravín?

chladnička s mrazničkou

Čoraz viac ľudí preferuje zdravý životný štýl, čo si vyžaduje aj úpravu jedálnička. Polotovary nahrádzame čerstvými surovinami, a tak sú dnes namiesto plných mraziacich boxov trendové skôr inteligentné chladničky s mrazničkami, ktoré udržia potraviny čerstvé čo najdlhšie. Viete, aké technológie by chladnička s mrazničkou mala mať a čo v by v nej nemalo chýbať?

„Nulová“ zóna

Trvanlivosť potravín do veľkej miery závisí od správneho skladovania. Kým niektoré druhy – napríklad syry a mäsové výrobky – by mali byť skladované v „suchších“ podmienkach, ovocie a zelenina si vyžadujú  viac vlhkosti. Ideálne je preto ich umiestnenie v špeciálnych zásuvkách s teplotou v rozmedzí 0 – 3 °C označovaných tiež ako „nulová zóna“.

Riešenia regulácie vlhkosti a teploty môžu byť rôzne, od jednoduchších až po technologicky sofistikované systémy, ktoré niekoľkonásobne predĺžia čerstvosť potravín. Príkladom je zóna PerfectFresh Pro s dvomi priehradkami, ktorú značka Miele používa vo svojich vyšších modelových radoch. Vďaka automaticky regulovanej teplote a nastaviteľnej vlhkosti vydržia ovocie, zelenina, mäso, ryby aj mnohé mliečne produkty až päťkrát dlhšie čerstvé.

Systém NoFrost

Mnohí ľudia si už v lete robia zásoby vitamínov na zimné obdobie. Ak k nim patríte, pri kúpe dbajte na to aby kombinovaná chladnička s mrazničkou mala označenie NoFrost. Vďaka tejto technológii sa navždy zbavíte potreby komplikovaného odmrazovania.

V mrazničke potraviny vydržia 3-12 mesiacov, avšak svoju kvalitu si zachovajú len v prípade, že boli správne zmrazené a skladované. Kým v bežných modeloch sa pri pravidelnom otváraní a zatváraní tvorí na potravinách súvislá vrstva ľadu, kvôli ktorej je nutné priebežné odmrazovanie, v NoFrost mrazničkách Miele sa pri cirkulačnom chladení studený suchý vzduch rozdeľuje rovnomerne a vo vnútri sa netvorí  žiadny ľad.

Eliminácia prenosu pachovchladnička s mrazničkou

Pre zachovanie kvality potravín je nutné aj pachovo neutrálne prostredie. Na tento účel môžu poslúžiť rôzne účinné látky, v prípade chladničiek Miele je to kombinácia aktívneho uhlia a prírodného produktu chitosan, ktorá zabraňuje vzniku pachov v chladiacom priestore. Filter Active AirClean sa dá jednoducho a rýchlo vložiť a je okamžite pripravený na použitie. Kombinovaná chladnička s mrazničkou od Miele disponuje aj systémom DuplexCool, ktorý predstavuje dva samostatne regulovateľné chladiace okruhy pre chladiacu a mraziacu časť. Medzi oboma časťami tak nedochádza k výmene vzduchu. Potraviny v chladiacej časti nevysychajú a zároveň sa pachy, napr. z rýb, cibule alebo zo syra, neprenášajú na potraviny v mraziacej časti.

 

Viac než chladnička s mrazničkou

Nielen o letné dobroty sa skvele postarajú voľne stojace chladničky radu Miele K 20 000. Od základných modelov za atraktívne ceny až po luxusné prístroje, vybavené patentovanou zónou PerfectFresh Pro, ktorá vytvára ideálne podmienky pre dlhodobé uskladnenie všetkého, čo máte radi. Výnimočný je aj dizajn týchto chladničiek v rozličných materiálových a farebných prevedeniach. Špeciálna edícia Blackboard Edition, exkluzívne od Miele má matný, kriedou popisovateľný povrch. Ten robí z chladničky doslova neprehliadnuteľný dizajnový doplnok interiéru a zároveň poskytuje priestor pre milé rodinné odkazy, či vaše poznámky. Samozrejmosťou je najvyššia trieda energetickej účinnosti A++ a A+++.

Zdroj: www.miele.sk

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail