Budú Vašu smart domácnosť v budúcnosti chrániť lietajúce drony?

smart domácnosť

Americká spoločnosť Alarm.com prišla s myšlienkou ako ešte lepšie ochrániť Vašu smart domácnosť pomocou autonómnych dronov.

Drony, ktoré monitorujú vonkajší, ale aj vnútorný priestor

Už sa Vám niekedy stalo, že ste sa zobudili uprostred noci na podozrivé zvuky a mali ste obavu, či je Váš domov, majetok či dokonca zdravie v ohrození?  Zvyčajne človek v takomto prípade musí osobne skontrolovať celý byt či dom. Americká spoločnosť Alarm.com však vyvíja zariadenie, ktoré to v takomto prípade vykoná za Vás a Vy môžte dianie v okolí Vášho domova sledovať v bezpečí prostredníctvom Vášho smart telefónu. Pracujú totiž na výrobe lietajúcich dronov, ktoré v reálnom čase monitorujú smart domácnosť. Podobné zariadenia nie sú žiadnou novinkou, avšak Alarm.com je prvou, ktorá pracuje na vývoji dronov, ktoré dokážu lietať vonku, ale aj vnútri domu.

smart domácnosť

Bezpečnejšia smart domácnosť

Alarm.com sa v tomto prípade spojil s Qualcomm Snapdragon Flight Drone Platform a pracujú na výrobe lietajúcich dronov, ktoré by mali byť plne autonómne, čo znamená, že by mali samostane identifikovať a nájsť cestu k špecifickej lokácii na základe podozrivej aktivity či pohybu, ktoré sú monitorované prostredníctvom pohybových senzorov či nezvyčajných zvukov. Drony, vybavené kamerami  potom pošlú aktuálne video priamo do Vášho smart telefónu. Na rozdiel od iných zariadení, ktoré monitorujú smart domácnosť nepretržite, teda drony reagujú na konkrétnu situáciu.


Ovládajte svoju domácnosť cez smartfón už aj na Slovensku vďaka ZSE


Smart domácnosť sama rozpozná podozrivé aktivity

Zatiaľ ešte nie je známe meno takéhoto produktu, keďže je podľa zástupcu Alarm.com stále vo fáze navrhovania, ale je isté, že by mali byť ozaj schopné lietať vonku aj vnútri.  Je však možné, že sa lietajúce prototypy objavia ešte tento rok. Alarm. Com plánuje oficiálne spustenie predaja na koniec tohto roka. Začiatkom tohto roka spoločnosť takisto predstavila platformu Inside Engine. Je to softvér, ktorý umožní rôznym inteligentným zariadeniam (vrátane dronov) automaticky spoznávať čo je a nie je normálne a bežné, či už ide o smart domácnosť či obchodný priestor. V prípade, že sa objaví narušiteľ či nezvyčajná aktivita, majiteľ dostáva automaticky výstražnú správu a to bez nutnosti akýchkoľvek manuálnych nastavení.

Zdroj:

http://www.alarm.com

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail