Ako dobiť mobil na ulici? Solárne panely, bicyklovanie a …

Nový spôsob, ako dobiť mobil.

V minulých článkoch sme vám predstavili zatiaľ dve novinky zo sveta solárnej energie, ktoré vám pomôžu v situácii, keď sa vám vybije mobil. Mať možnosť si dobiť mobil priamo na ulici sa v dnešnej dobe ukazuje ako výborný príklad obnoviteľného zdroja elektrickej energie, ktorý šetrí nielen našu peňaženku ale aj našu prírodu.

Nakoľko doba, v ktorej dnes žijeme si vyžaduje zostať v kontakte nielen s našimi najbližšími ale aj so svojimi pracovnými aktivitami je naozaj zaujímavé sledovať, koľko pozornosti je venovanej dobíjaniu elektronických zariadení, s ktorými dennodenne pracujeme.

Ak sa teraz zameriame na dostupné a už bežne používané dotykové telefóny, tak každý z nás vie, že vďaka rôznym aplikáciám spotrebovávajú podstatne viac energie, ako tie, ktoré sme používali v minulosti. Z tohto dôvodu sa nám všetkým úplne bežne stáva, že nám zrazu dôjde „šťava“.

S touto situáciou sa rozhodli popasovať v New Yorku, kde už dnes máte možnosť si dobiť mobil priamo na ulici. Čo sa týka Európy, tu si svoj mobil na ulici dobijete napr. v Holandsku, Belgicku či dokonca Francúzsku, a to jednoduchým bicyklovaním.

Dnes vám však opäť predstavíme ďalšiu novinku, ktorá na dobíjanie našich dotykových telefónov využíva nielen slnečnú energiu.

ČÍTAJTE TIEŽ: Solárne nabíjacie stanice v New YorkuChcete si nabiť mobil na verejnom mieste? Bicyklujte!

Dá sa dobiť mobil pomocou dlaždíc?

Ide o nabíjaciu stanicu ENGO, ktorá dokáže naše telefóny (ale aj ostatné elektronické zariadenia) nabiť nielen pomocou solárnych panelov ale aj pomocou dlaždíc, ktoré premieňajú kinetickú energiu na elektrinu.

Svoje služby dokáže naraz poskytnúť až 14 telefónom, taktiež poskytuje bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu a v prípade ohrozenia aj núdzový hovor. Stanica disponuje 10 nabíjacími káblami, dvoma USB portami a dvoma bezdrôtovými nabíjacími podložkami pre kompatibilné zariadenia.

Víziou spoločnosti Volta Group bolo zaviesť túto nabíjaciu stanicu na tie miesta, kde sa sústreďuje najväčšia časť používateľov nových technológií. Týmto miestom sa preto stala škola Webster University v USA, ktorá je okrem veľkého počtu študentov aj ideálnym miestom na upriamenie pozornosti vo využívaní obnoviteľných zdrojov elektrickej energie. Nielen študenti ale aj učitelia a ostatní zamestnanci školy budú mať teda možnosť túto technológiu plne využívať.

Nový spôsob, ako dobiť mobil.
Nový spôsob, ako dobiť mobil.

Petar Mirovic, generálny riaditeľ spoločnosti Volta Group, ktorá nabíjaciu stanicu ENGO vyrába, uviedol, že:

„Energetická efektívnosť je kľúčom k zníženiu negatívnych vplyvov na klimatické zmeny. Nemôžeme predsa dúfať, že dokážeme udržať súčasnú situáciu v spotrebe elektrickej energie bez toho, aby sme nielen teoreticky vzdelávali ľudí ale im aj v praxi ukázali dnešné existujúce možnosti“.   

Na záver treba povedať, že školám sa týmto spôsobom ponúka možnosť udržať spotrebu elektrickej energie na približne rovnakej úrovni a to aj napriek neustále sa zvyšujúcim nárokom na energetické požiadavky našich telefónov, tabletov, atď. Pevne veríme, že sa táto nabíjacia stanica postupne rozšíri na viac a viac škôl, pretože takéto riešenia prinášajú pre náš život na tejto planéte veľké plus.

 

Autor: Lukáš Kovačovič, zdroj: internet

 

 

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail